ЦСКА пречупи Гонзо и отново е на второ място

ЦСКА постигна първа победа над Черно море през този сезон, след като срази „моряците“ с 2:0 на стадион „Българска армия“ в завързан двубой от 35-ия кръг на българската А група и 8-ми за плейофите от първата седмѝца.

В 35-ата минута Иван Стоянов откри резултата за домакините, които най-накрая преодоляха противниковата защита с хитро двойно подаване между Стоянов и Емил Гъргоров на ъгъла на наказателното поле. Бадема елегантно изведе бившия си съотборник в Лудогорец на стрелкова позиция и от около седем метра диагоналният изстрел на Стоянов нямаше как да не порази мрежата на Китанов 1:0.

В 37-ата Тони Силва намери отлично Гъргоров в пеналтерията, последва хитър пас с пета към непокрития и връхлитащ навътре Чочев. Юношата на Чавдар (Етрополе) стреля и топката рикошира в крака на Кирил Котев, за да прехвърли безпомощния Китанов - 2:0.

4082495

Поне временно възпитаниците на Стойчо Младенов окупират второто място в класирането, след като събра 67 точки – 2 повече от Литекс, който от 19:30 часа приема Лудогорец в изключително решаващо дерби.

Черно море записа едва трето поражение от ЦСКА в последните 9 двубоя (2 победи, 4 нулеви равенства и 3 поражения) и остава на шеста позиция с 51 пункта. Възпитаниците на Георги Иванов – Гонзо изпуснаха няколко нелоши възможности да се превърнат във втория отбор този сезон, разпечатал вратата на ЦСКА на „Армията“.

4082504

Отборът на Стойчо Младенов като домакин капитулира само при загубите с 0:2 и 0:1 от Лудогорец, като в останалите двубои не е допускал попадение. В днешния сблъсък и гредата помогна на Райс М'Боли да опази мрежата си суха. Алжирският национал пък изигра своя мач номер 50 в А група с червената фланелка и се превърна в чуждестранния вратар с най-много двубои от първенство – Томаш Черни има 49.

4082505

За първи път от цели 18 срещи пък Черно море допусна повече от едно попадение – за последно Литекс разпечата два пъти вратата на „моряците“ при успеха с 2:1 на стадион „Тича“.

Старши треньорът на Черно море Георги Иванов остана с усещането, че съдията отново е ощетил неговия отбор, неотсъждайки дузпа. В 60-ата минута М'Боли сгреши грубо и подари топката в наказателното поле на Георги Божилов, който опита да го финтира, а после се строполи на тревата от съприкосновението с алжиреца. Въпреки че нападателят на Черно море търсеше фаула, реферът Георги Димитров имаше достатъчно основания да отсъди дузпа.

4082506

М'Боли отрази няколко далечни изстрела, с които гостите застрашаваха вратата му, но най-близо до гол „моряците“ стигнаха в 43-ата минута, когато Божилов засече центриране отдясно, а след рикошет в Жереми Фо-Поре топката срещна страничната греда.