ЦСКА отстъпи на норвежци в последната си контрола в Турция

снимка: cska.bg

Тимът на ЦСКА претърпя поражение в последната си контрола на турска земя, след като днес "червените" загубиха с 1:2 срещу бившия тим на Мартин Йодегорд Стрьомсгодсет.

Кастрати откри за норвежците още в 18', но Орелиен Жоаким отбеляза поредния си гол в контролите, разписвайки се от дузпа в 25'. Крайното 1:2 в срещата оформи Клсних, който също от дузпа се разписа в началото на втората част.

ЦСКА можеше да достигне и до далеч по-благоприятен развой на събитията, но "армейците" направиха някои сериозни пропуски пред противниковата врата.

Стойчо Младенов заложи на Дивиш под рамката на вратата, докато Василев, Тунчев, Оршулич и Кукоч бяха наредени в отбрана. Сънди и Маркиньос започнаха като вътрешни халфове, а Тони Силва, Жуан Фелипе и Луис Соарес помагаха на Жоаким в предни позиции.

Като резерви за българския тим пък се появиха вратарят Уваренко и полевите играчи Попов, Причиненко, Супусепа, Галчев, Фортес, Стоянов, Бъркляча, Милисавлевич и Николич.

Още в 9' стражът на норвежците Петерсен трябваше да отразява удар на Тони Силва, докато Маркиньос не бе прецизен при добавката. В 18' обаче защитата на ЦСКА се пропука. Кастрати се възползва от подаване отляво и намери мрежата зад Дивиш за 0:1.

В 25' обаче "червените" изравниха. Луис Соарес бе фаулиран в пеналтерията на Стрьомсгодсет, а Орелиен Жоаким бе прецизен от бялата точка, бележейки за 1:1.

Три минути по-късно ЦСКА за малко не поведе. Първо изстрел на Фелипе бе спасен, а при добавката и Жоаким не успя да се разпише. В 42' пропуск направи и Луис Соарес, който не успя да се разпише от изгодна позиция.

Десет минути след почивката норвежкият тим отново излезе напред в резултата. Оршулич предизвика дузпа в полза на скандинавите, а Клсних изведе Стрьомсгодсет напред в резултата - 1:2.

И до края на срещата ЦСКА така и не успя да стигне за втори път до равенството, а пропуските на "армейците" се оказаха решаващи за допуснатото поражение в днешния двубой.