Брадфорд продължава блестящото си представяне за ФА Къп (ВИДЕО)

Отборът на Брадфорд победи тимът на Съндърланд като домакин с 2:0 и се класира за ¼-финалите на ФА Къп.  Джон Ошей си отбеляза автогол във втората минута, а Джеймс Хенсън затвърди победата с гол в 61-вата минута.

Във втори пореден кръг от турнира момчетата на Фил Паркинсън се изправят срещу отбор от Висшата лига на Англия и за втори път напускат стадиона като победители,с лед като в предишния кръг елиминира с 4:2 като гост тимът на Челси.

Паркинсън започна с Уилиамс, Дейвис, Дарби, Мередит, МакАрдъл, Мораиш, Лидъл, Нот, Щед, Кларк, Хенсън.

Густаво Пойет заложи на Маноне, Браун, Ошей, Джонс, Ван Аанхолт, Джонсън, Ларсон, Бридкът, Алварес, Флетчър, Греъм.

Срещата започна с битка в средата на терена, но през втората минута Брадфорд се оказа изненадващо напред в резултата. Били Кларк опита удар с левия крак при центриране, но топката летеше далеч от рамките на вратата, но срещна тялото на Джон Ошей и промени траекторията си за да влети в мрежата на Вито Маноне.

До края на полувремето и двата тима имаха по няколко чисти положения, но Джон Стед, Били Кларк и Филипе Мораиш пропуснаха за домакините. За Съндърланд най-близко до изравняването на резултата бе Себастиан Ларсон в 22-рата минута, но Бен Уилямс показа добър рефлекс и спаси.

Втората част започна с натиск на „черните котки”, като до 60-тата минута те изпуснаха две чисти положения чрез Конър Уикъм и Адам Джонсън.

Обратно на очакванията домакините успяха да реализират и второ попадение в 61-вата минута. Джон Стед получи добър пас от Джеймс Хенсън и стреля от средата на наказателното поле, за да направи преднината на тима си 2:0.

До края на срещата преобладаваха нарушенията, тъй като Съндърланд опитваше да изравни, а Брадфорд предимно се бранеше. Все пак момчетата на Паркинсън не допуснаха гол в мрежата си и се класираха за следващата фаза.