ЦСКА отново е едноличен лидер в А група

31-кратните шампиони ЦСКА отново оглавиха еднолично върха в А група, след като възпитаниците на Стойчо Младенов стигнаха до лесен успех с 4:0 над новака Хасково в мач от 4-ия кръг на А група.

Капитанът на "армейците" Валентин Илиев се завърна след продължителна контузия и почна като титуляр, а дори успя да се разпише за 1:0 в 22', засичайки подаване на Антон Карачанаков.

9 минути по-късно Тони Силва отбеляза може би най-красивия гол в тазгодишното издание на А група, след като от 27 метра прати топката неспасяемо във вратата на Пейков.

В края на мача Буш и Жоаким вкараха по един гол и направиха резултата 4:0.

Всичко това стана пред погледа на Жуниор Мораес, който беше специален гост на ЦСКА и беше посрещнат като герой от феновете на "червените". Както е известно, бившият ас на тима играе за Металург (Донецк).

Така ЦСКА продължава без поражение и само с 2 допуснати гола в класирането. "Червените" имат 10 точки в своя актив след три победи над Литекс, Левски и сега Хасково. Новакът остава с 3 точки на 11-о място в класирането.

Двубоят почна с натиск на домакините, като в началните 10 минути Хасково дори не мина центъра. В 9' новото попълнение Соарес беше изведен сам срещу вратаря, но изстрелът на атакуващия футболист стреля в аут.

В 15' пък при корнер в наказателното поле прекрасен пас получи Буш, който с глава насочи топката добре, но изстрелът му беше слаб и Пейков успя да улови. Натискът на ЦСКА обаче се увеличаваше и само няколко минути по-късно "червените" излязоха напред в резултата.

При пряк свободен удар за "армейците" в 23' Карачанаков реши да стреля директно, но топката се оказа в завръналия се днес Валентин Илиев, който насочи топката във вратата - 1:0 за 31-кратните шампиони.

Това донесе настроение в играта на домакините, които продължиха с добрите атаки, но защитата на Хасково действаше добре. В 33' обаче Тони Силва със страховит шут от 27 метра изненада Пейков и отбеляза един от най-красивите голове досега в А група - 2:0.

До края на полувремето "червените" на няколко пъти стигнаха до добри ситуации, но Пейков успя да се намеси. Гостите пък така и не успяха да затруднят Дивиш през първото полувреме - 2:0.

В началото на втората част Буш пропусна да направи резултата класически, след като се измъкна добре в наказателното поле и стреля силно, но нацели напречната греда зад Пейков.

Активните действия на "червените" продължиха до към 60', когато домакините почнаха да се изморяват. Именно тогава Хасково организира първата си смислена атака, когато Чипилов получи топката от фланга и с воле стреля мощно, но Дивиш успя да спаси. Това се случи в 68'.

Към края на мача Пейков на два пъти спаси своите от попадение, след като резервата Жоаким изскочи на два пъти сам срещу него, но той успя да се намеси и в двата случая. В 81' пък Хасково изпусна отличен шанс да се върне в мача, като Хубенов излезе на добра позиция срещу Дивиш, но новото попълнение на ЦСКА успя да парира удара.

Все пак нападателят вкара първия си гол за "червените", след като две минути преди края Филипе го изведе и Жоаким успя да се разпише. В продълженията пък Буш реализира третия си гол с фланелката на ЦСКА и фиксира крайния резултат.