ЦСКА не убеди с успех над Чавдар (Етрополе)

ЦСКА се възползва от отпадането си от турнира за Купата на България, като днес на "Българска армия" изпробва голяма част от резервите си срещу Чавдар Етрополе, а "червените" спечелиха с 2:1 в интересен контролен сблъсък.

Головете на 31-кратните шампиони бяха дело на Чочев (54) и Петров (60), а за гостите точен беше Етов (49). ЦСКА обаче пропусна да отбележи повече голове, като в началото на мача Долапчиев пропусна няколко интересни положения пред вратата на Николов.

Отново добро впечатление остави Чочев, който вкара красив гол и беше най-добрият за ЦСКА, докато Варела изкара пълни 90 минути, въпреки че е сред титулярите на Милен Радуканов.

Двубоят стартира с натиск на ЦСКА и Долапчиев излезе сам срещу вратаря, но пропусна да преодолее Николов. Отново той в 4' не успя да вкара след намеса на стража на гостите. "Червените" продължиха да мачкат, но без резултат, а още Долапчиев продължаваше да пропуска изгодни положения.

Гостите също се отчетоха с няколко добри атаки, но гол във вратата на Стойчев не падна, а и футболистите на Чавдар бъркаха често в завършващата фаза.

Полувремето отиваше на 0:0 след пропуските на Долапчиев, но Ивайло Чочев стреля отлично от пряк свободен удар преди последния съдийски сигнал за полувремето и откри резултата - 1:0 за 31-кратните шампиони.

Още 4 минути след почивката обаче резервата Етов изскочи сам срещу вратаря Антон Господинов като с прецизен удар успя да го преодолее - 1:1.

ЦСКА натисна веднага след това и резултатът не закъсня, като след центриране отдясно на Станко Йовчев Кристиян Петров засече добре с глава и върна аванса на "армейците" - 2:1.

Двата отбора продължиха да играят в добро темпо, като пропуснаха отлични шансове. Най-доброто положение за домакините се откри пред Йовчев, който остана очи в очи с Митев, но пропусна да отбележи след грешката на защитниците. Голмайсторът на Чавдар Етов пък не успя да нанесе решителен удар и да доведе резултата до 2:2.

До края на срещата Варела пропусна да отбележи от пряк свободен удар, а резервата на ЦСКА Милен Иванов си изкара нелепи жълти картони и в 87' беше изгонен от игра.