Ботев не успя да победи сателита си в контрола на "Колежа"

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) не успя да надвие лидера в Б група Раковски в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев"

Двата тима завършиха 1:1 пред около 350 зрители, а проверката трябваше да запълни дупката в програмата на "жълто-черните" отворила се заради полуфиналните мачове от турнира за Купата на България.

"Канарчетата" играха без част от титулярите си, на които Станимир Стоилов бе дал почивка. Попадението за тях вкара новото попълнение Цветелин Чунчиков, за който двубоят бе дебют с фланелката на Ботев.

Специалистът започна със следния състав: Росен Андонов, Бобан Грънчаров, Ангел Рахов, Асен Караславов, Томаш Иршак, Християн Казаков, Костадин Дяков, Радослав Терзиев, Цветелин Чунчуков, Цветан Павлов, Николай Павлов.

В първите 10 минути двата отбора играха предимно в центъра на терена, като не създаваха опасности за вратарите. В 11-ата минута Томаш Иршак стреля от пряк свободен удар от около 22 метра, но стражът на гостите спаси. Само 2 минути по-късно "зелено-белите" получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Петър Атаносов, но изпълнението му бе много слабо и Росен Андонов улови топката.

В 23-ата минута Костадин Дяков стреля мощно към вратата на Раковски, но Стефан Стойчев внимаваше и изби. В 35-ата минута гостите поведоха, след като Георги Аврамов пусна хубав пас към Иван Площаков, който с красив удар прати топката в мрежата за 0:1 и получи аплодисментите на публиката.

На почивката Стоилов направи смяна на вратарите, като вместо Росен Андонов под рамката на "жълто-черните" застана юношата Павел Петков.

В 55-ата минута Емил Аргиров пусна към Площаков, който засече топката с глава, но Петков спаси. В 62-ата минута Николай Павлов пробва удар от дистанция, който бе спасен от вратаря на Раковски. В 68-ата минута "канарчетата" изравниха, след като новото попълнение Цветелин Чунчуков вкара отблизо избита топка от Илия Николов.

Мъри направи редица смени, като пусна в игра юношите Серкан Юсеин, Рангел Джамбов, Лазар Марин, Венцислав Гюзелев, Боримир Карамфилов и илиян Тосунов. Интересното е, че Лазар Марин през първата част игра с екипа на Раковски, а след почивката сложи фланелката на "жълто-черните".

До края на двубоя липсваха чистите положения и пред двете врати, въпреки опитите на "канарчетата" за няколко опасни атаки, които завършиха без точен удар.

В събота Ботев гостува на Локомотив (София), а двубоят по всяка вероятност ще се играе на стадиона в квартал "Надежда", след като днес Общинската комисия остана доволна от направените подобрения на съоръжението.

Билетите за феновете на "канарчетата" ще са с цена 10 лева, а  цената на екскурзията е 15 лева, в която е включен и пропуск за мача. Записванията започват от днес до края на работния ден на 19.04 (петък). Мачът е от 17:00 часа на 20 април (събота).