ЦСКА и Дебрецен не се победиха

Отборът на ЦСКА завърши наравно 2:2 с унгарския Дебрецен в приятелска среща, изиграна днес в Турция.

Гуидо ди Вани и Марсиньо бяха точни за "армейците", докато два гола за добре познатия у нас тим на Дебрецен отбеляза Тамаш Кулчар. В герой за ЦСКА се превърна алжирският национал Райс Мболи, който само минути преди края спаси дузпа в полза на унгарците.

Наставникът на „червените“ Стойчо Младенов започна със следния стартов състав: Мболи, Менди, Милисавлевич, Попов, Валентин Илиев, Фо-Поре, Сънди, Петров, Чочев, Гъргоров и Ди Вани, а след почивката в игра влязоха още Здравко Илиев, Василев, Ереро, Янчев, Галчев, Марсиньо, Косоко и Карачанаков. Срещата започна с минута мълчание в памет на „червената“ легенда Стефан Божков.

Още през първите десет минути българите опитаха няколко атаки към унгарската врата, а в 12' мощен шут на Мартин Петров от пряк-свободен удар за малко не намери целта. Малко след това изстрел опита и Милисавлевич, но сърбинът също не бе точен. В 18' отново Неманя Милисавлевич навлезе в половината на Дебрецен и стреля, но този път вратарят на унгарците Новакович спаси.

Постепенно се стигна до 33', когато ЦСКА откри резултата след отлична комбинация и първи гол на Гуидо ди Вани с екипа на „армейците“. Аржентинецът размени няколко паса с Емил Гъргоров и стреля прецизно в долния ляв ъгъл на вратата, извеждайки българския тим напред – 1:0.

Малко преди почивката Апостол Попов блесна с добър пробив, но центрирането му към Мартин Петров не завърши с удар от страна на ветерана.

На почивката Стойчо Младенов извърши само две промени, а Омар Косоко и Антон Карачанаков замениха Мартин Петров и Неманя Милисавлевич.

В 51' именно двете резерви на ЦСКА разиграха помежду си, но ударът на Карачанаков не намери очертанията на вратата. Само две минути по-късно „червените“ бяха наказани, а Дебрецен възстанови равенството. Защитата на ЦСКА направи неуспешен опит за изкуствена засада, което позволи на Тамаш да отбележи на празна врата след подаване на свой съотборник – 1:1.

Пет минути по-късно Стойчо Младенов извърши нови четири промени в стартовия си състав, а Апостол Попов, Фо-Поре, Чочев и Гъргоров отстъпиха местата си на Ереро, Янчев, Здравко Илиев и Галчев.

Между 65' и 67' на терена стана горещо, защото двата отбора си размениха по още един гол. Първи точни за 2:1 бяха „червените“, които отново излязоха напред в резултата чрез също влезлия в игра Марсиньо. Бразилецът получи подаване от Омар Косоко и с точен изстрел вкара за българския състав.

Радостта на ЦСКА обаче трая кратко, защото само две минути по-късно Дебрецен отново изравни. Точен за 2:2 отново бе Тамаш, който за втори път в срещата преодоля Райс Мболи.

Двадесет минути преди края пред ЦСКА се отвори добра възможност и за трети гол. Този път Омар Косоко се озова на добра стрелкова позиция, но унгарският вратар спаси удара на нападателя.

В 83' се стигна до дузпа в полза на лидера в унгарското първенство. Венци Василев фаулира футболист на Дебрецен в наказателното поле на ЦСКА, но Райс Мболи спаси изстрела от бялата точка на Волаш. Само две минути по-късно отново алжирският национал измъкна "армейците", отразявайки удар от близко разстояние.

В последните минути ЦСКА също бе много близо до крайния успех, но удар с глава на Венцислав Василев бе избит от голлинията от бранител на унгарците.