ЦСКА диша! Голов спектакъл озари "Армията" и вдъхна нова надежда (СНИМКИ)

ЦСКА зарадва верните си привърженици с първа победа за сезон 2013/14 в родната „А" група, като днес воденият от Стойчо Младенов състав се наложи с разгромното 4:0 над гостуващия Нефтохимик.

Така „червените" постигат първи успех след пет изиграни кръга до момента, а сглобеният в движение тим на Екзекутора може да поеме глътка въздух след поражението с 0:3 от шампиона Лудогорец в Разград. По този начин ЦСКА събра актив от 6 точки и се изкачи сред първите седем в класирането, поне до изиграването на останалите мачове от кръга. Нефтохимик остава със 7 пункта и заема 6-о място в таблицата.

Феновете на ЦСКА могат да бъдат доволни от днешния двубой на ст. „Българска армия", а трите точки не са единствената причина за това. Като цяло отборът на Стойчо Младенов показа добър и офанзивен футбол, като успехът на домакините можеше да бъде и още по-изразителен. Така ЦСКА даде сигнал, че 31-кратните шампиони може би навлизат във форма, като „армейците" ще могат да затвърдят впечатленията в столичното дерби с Локомотив след седмица.

Още през първата част ЦСКА наниза три безответни попадения във вратата на „шейховете", като точни за домакините бяха Марсиньо, Венцислав Василев и Емил Гъргоров. През втората част „армейците" добавиха и още един гол на сметката си, а точен за 4:0 бе изгряващата звезда на тима Григор Долапчиев.

Стойчо Младенов гласува доверие на македонеца Християн Кировски в предни позиции, като в близост до него отново действаше Емил Гъргоров. Антон Карачанаков, Ивайло Чочев, Марсиньо и Николай Дюлгеров също стартираха сред титулярите, а в отбрана пред Томаш Черни оперираха Милисавлевич, Менди, Валентин Илиев и Венцислав Василев.

Бившият футболист на ЦСКА Коста Янев изведе Нефтохимик с капитанската лента на „Българска армия", а сред титулярите на гостите попаднаха и други някогашни кадри на „червените" - Петър Димитров, Николай Чипев и Ангел Йошев. Играчите на Валери Дамянов обаче бяха тотално обезличени от своите домакини, като новакът в „А" група изигра най-слабия си мач от началото на сезона.

ЦСКА стартира срещата с домакински натиск, като от самото начало „червените" показаха, че ще търсят единствено победа пред собствена публика. В 11' Карачанаков опита удар, но след рикошет топката излезе в корнер. Две минути по-късно Емил Гъргоров разтресе гредата, опитвайки изненадващ удар от дистанция.

Логичното все пак се случи в 15', когато ЦСКА разпечата вратата на Нефтохимик. Марсиньо обра овациите на трибуните, след като бразилецът премина през няколко играчи на гостите и със силен удар матира Караманов за 1:0.

Само три минути по-късно „червените" успяха и да удвоят, а точен за 2:0 бе Венци Василев. Марсиньо центрира точно от ъглов удар, а Василев от близка дистанция вкара с глава.

ЦСКА продължи да атакува, като „червените" не спряха да търсят и още попадения. В 24' Караманов спаси удар на Марсиньо, а в 32' „шейховете" опитаха да отговорят чрез опасен удар на Петър Димитров. Постепенно се стигна до 37', когато Емил Гъргоров вдигна трибуните на крака за трети път. Ветеранът реализира с красив изстрел от границата на наказателното поле, забивайки топката под гредата за 3:0.

До почивката „армейците" имаха шанс и за четвърти гол, но македонският таран Християн Кировски стреля в аут от чиста позиция.

И след почивката домакините продължиха да играят за публиката, създавайки куп положения пред вратата на Караманов. В 61' стражът се справи след изстрел на Гъргоров от пряк-свободен удар, а малко след това Карачанаков стреля покрай гредата.

В 70' резервата Омар Косоко също опита удар, но Караманов спаси. Атаките на ЦСКА продължиха една след друга, а минута по-късно Християн Кировски си навлече освиркванията на трибуните. Македонецът излезе за втори път очи в очи с Караманов, но крайно аматьорски прати кълбото в аут. В 74' Косоко осъществи добър рейд в пеналтерията на Нефтохимик, но техничният му изстрел мина на сантиметри от лявата греда.

Шоуто на ст. „Българска армия" продължи, а десетина минути преди края дойде ред и на младата надежда на „червените" Григор Долапчиев. Младокът, който се появи на терена едва минути по-рано, получи асистенция от Омар Косоко и с премерен изстрел в долния десен ъгъл покачи на 4:0.

Противно на очакванията, че ЦСКА ще намали оборотите в последните минути на двубоя, „армейците" бяха близо и до отбелязването на пети гол. В 87' Григор Долапчиев можеше да реализира и третото си попадение от началото на сезона, но изстрел с глава на младока попадна право в ръцете на Караманов.

В самия край бургаският тим бе близо до почетен гол, но технично изпълнение на Петър Димитров от пряк-свободен удар мина покрай гредата.