Цървена звезда отново е №1 след близо 2 години прекъсване

С гол на влезлия като резерва Дарко Лазович в 80-та минута Цървена звезда победи като гост Явор с 2:1 в последния мач от 7-мия кръг на футболното първенство на Сърбия.

Домакините поведоха в началото на второто полувреме с гол на нигериеца Ифенжи Онийло, но само след три минути "Звезда" изравни с гол на Мудрински, а след много пропуски и на двата отбора дойде голът на Дарко Лазович.

Така Цървена звезда излезе начело във временното класиране на сръбското футболно първенство с 19 точки /6 победи и 1 равен мач/, следвана от шампиона през последните пет години Партизан /Белград/ - 18 точки, Рад - 17 точки, и др.

Цървена звезда, която е световен и европейски клубен шампион през 1991 година, за първи път след 712 дни е лидер в сръбското футболно първенство.