Цонга среща Вердаско на четвъртфиналите на Australian Open

галерия:

снимка: БГНЕС

Френският тенисист Жо-Вилфред Цонга стана последният четвъртфиналист при мъжете, след като се наложи над Джеймс Блейк от САЩ с 6:4, 6:4, 7:6.

 

Цонга владееше напълно мача, като успя да затвори първите два сета след пробиви в сервиза на съперника си, а в третия навакса изоставане с 3:5 гейма, за да го спечели с тайбрек, а с това и мача.

 

Французинът ще се изправи срещу Фернандо Вердаско, който днес хвърли бомбата на Australian Open, побеждавайки един от сочените за фаворити за титлата - Анди Мъри.