
снимка:
БГНЕС
Жо-Вилфред Цонга спечели първия в кариерата си турнир от сериите "Мастърс". Френският тенисист триумфира на турнира в Париж, побеждавайки защитаващия титлата си от миналата година Давид Налбандян с 6-3, 4-6, 6-4.
23-годишният французин направи 25 аса срещу Налбандян, което се оказа решаващо за успеха му. Двамата се срещнаха за пръв път помежду си, а аржентинецът изглеждаше изморен и логично загуби.
Това бе втора турнирна победа за Цонга този сезон, а титлата в Париж му донесе и влизане в топ 10 при мъжете. Като бонус, французинът ще участва и на финалния турнир от сериите "Мастърс" в Шанхай.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ