Цонга без проблеми срещу Юрген Мелцер

Представителят на домакините Жо-Вилфрид Цонга се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 13 Цонга елиминира убедително австрийския левичар Юрген Мелцер с 6:2, 6:3, 6:4, информира БТА.

Миналогодишният полуфиналист стартира отлично срещата и взе първите три гейма по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част той поведе с 5:2, след което без проблеми удвои аванса си в резултата. В третия сет Цонга дръпна с 4:0.

Полуфиналистът на "Ролан Гарос" от 2010 година Мелцер успя да намали до 3:4, след като реализира единствения си пробив в мача, но за повече нямаше сили. Французинът пласира 13 аса и 36 печеливши удара за успеха за 107 минути.

Той очаква в третия кръг победителя от срещата между Ярко Ниеминен (ФИнландия) и Йежи Янович (Полша).