Федерер и Джокович се класираха за трети кръг

Двама от фаворитите за трофея Новак Джокович и Роджър Федерер се класираха успешно за трети кръг на Откритото първенство по тенис на Франция.

Поставеният под №2 Джокович се изправи срещу представителя на домакините Жереми Шарди, като сърбинът бе напълно безкомпромисен в наказателната си акция - 6-1 6-4 6-2.

Джокера пласира 31 печеливши удара и проби седем пъти подаването на съперника си, за да триумфира след 92 минути игра.

Така Новак Джокович очаква в третия кръг победителя от срещата между Марин Чилич (Хърватия) и Тобиас Камке (Германия).

Малко по-късно Роджър Федерер също се класира за трети кръг в Париж, като и неговият успех бе в три части - 6-3 6-4 6-4 над квалификанта Диего Шварцман от Аржентина.

Федерер имаше нужда от 102 минути за постигане на успеха, като шампионът от 2009 година наниза 9 аса и записа общо 29 уинъра в течение на срещата.

Федерер нанесе решаващия удар в мача със силна серия след 4-4 във втората част. Федерер взе пет от следващите шест гейма, с което поведе с 2-0 сета и дръпна 3-1 гейма в решаващия трети, а до края нямаше проблеми да задържи преднината си.

Швейцарецът, който достига най-малко до четвъртфинал в последните девет издания на надпреварата в Париж, очаква в третия кръг номер 31 Дмитрий Турсунов (Русия), който елиминира Сам Куери (САЩ) с 6-4 7-5 6-1.