Чудовищен Безяк съсипа клетия Любимец (СНИМКИ)

Шампионът на Лудогорец се възстанови лесно от тежката загуба от Литекс в миналия кръг, след като без особени усилия "зеления звяр" се наложи категорично над Любимец с 5:1 у дома в мач от 14-ия кръг на А група.

Така "орлите" си го върнаха на Любимец за загубата с 0:1 още в първия кръг на шампионата, като тогава поражението коства главата на Ивайло Петев, който беше уволнен.

Днес първото полувреме премина без голове въпреки очевидно по-добрата игра на домакините. Само за 10 минути след подновяването обаче Лудогорец реши всичко в срещата, след като Еднандес (48) и цели 4 гола на Безяк (51, 56, 84, 88) донесоха победата. В края на срещата Орлинов отбеляза почетното попадение за своите - 5:1.

Така шампионите не оставиха Литекс да се измъкне напред в класирането, като двата отбора имат по 31 точки, но 4-кратният първенец води заради победата си в миналия кръг над Лудогорец. Любимец пък се намира на 10-а позиция с 13 точки.

Стойчо Стоев направи много промени в състава си, като Платини, Ернандес, Чворович, Шоки, Ешпиньо и Абало почнаха титуляри, но още в 21' Платини бе заменен от Безяк заради получена травма.

Лудогорец пък диктуваше темпото в мача, но Вълков се превърна в герой на първите 45 минуту, след като успя да парира удари на Абало, Ешпиньо и Безяк. Златински пък нацели гредата в 31 минута. От своя страна, гостите организираха няколко контраатаки, но не последва нищо опасно за Чворович.

След като не паднаха голове през първата част, през втората се разрази истинска вихрушка пред вратата на гостите. В 48' Шоко центрира в наказателното поле, където Безяк я овладя чудесно и насочи паса си към Ернандес, който с мощен удар откри резултата.

Само три минути по-късно Безяк беше в прегръдките на своите съотборници, след като бе изведен зад защитата от Златински и без проблеми преодоля вратаря - 2:0. В 56' той вкара още едно попадение за 3:0.

Това позволи на Лудогорец да заиграе в тренировъчно темпо, което от своя страна даде шанс и за гостите да покажат на какво са способни. В 80' Моци не внимаваше и топката му беше отнета от Орлинов, който стреля от 12 метра и преодоля Чворович.

До края на срещата обаче остана време само за Безяк, който успя не само да оформи хеттрика си, възползвайки се от грешка в защитата на Любимец за 4:1, но 2 минути преди края вкара и 5-и гол след хубав пас на Ернандес.