Чуден старт за Барселона на Луис Енрике

Барселона започна новия сезон с убедителна победа с 3:0 като домакин над Елче.

Два гола за "каталунците" реализира Лионел Меси, който бе точен в 43-а и 63-а минути. Това бяха попадения номер 244 и 245 на неговата сметка в Примера Дивисион и той вече е само на шест гола от постижението на легендата Телмо Сара.

Между тези две попадения се разписа дебютантът Мунир Ел Хадади, който бе точен в 46-а минута и ще запомни по най-добрия начин първия си мач се екипа на "блаугранас".

Още по-забележителен е фактът, че Барселона игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Хавиер Масчерано бе изгонен в края на първата част за нарушение срещу откъсващия се сам срещу Клаудио Браво Гари Родригес. Въпреки това "каталунците" не само не допуснаха никакво колебание през вторите 45 минути, но вкараха и нови два гола.

Така Барселона спечели първи три точки в дебюта на Луис Енрике и оглави класирането, тъй като постигна най-убедителната победа на старта. Трябва да се отбележи обаче фактът, че своите мачове все още не са изиграли основните конкуренти Реал Мадрид и Алтелико (Мадрид). Утре шампионите гостуват на Райо Вайекано, а Реал приема Кордоба.

4109461

Както се очакваше Луис Енрике даде шанс на младия Мунир Ел Хадади в атака, където той си партнираше с Рафиня и Лионел Меси. Дебют за "каталунците" направиха новите попълнения Иван Ракитич, Жереми Натийо и Клаудио Браво, който застана под рамката на вратата.

В редиците на Елче впечатление правеше името на бившия ас на Левски Гари Родригес, който направи добри мачове за тима от Валенсия през пролетта и си заслужи място в Примера Дивисион и през новия сезон.

4109458

В началото на мача се случи нещо много интересно. Черен котарак изскочи на терена на "Ноу Камп" и се задържа доста дълго на терена, докато го напусне, а случката накара феновете на тима да се чудят дали поличбата е лоша или точно обратното - ще донесе късмет на отбора.

Очаквано Барселона започна доста активно срещата и от началните минути притисна своя съперник в търсене на попадение. Още в петата минута Рафиня бе изведен очи в очи със стража на Елче Пжемислав Титон, но се поколеба и не успя да реализира.

Атаките на Барса не секваха, но отбраната на Елче успяваше да се справи, а и късметът бе на тяхна страна, след като играчите на Луис Енрике удариха две греди. В 22-а минута шут на Мунир се отби в страничния стълб, а в 33-ата отново гредата помогна на Титон след удар на Андрес Иниеста.

4109457

Все пак Барселона успя да поведе в резултата две минути преди края на редовното време на първата част, когато след грешка на играчите на Елче топката се озова в Серхио Бускетс и той намери Меси пред наказателното поле на противника. Аржентинецът се обърна рязко, разходи се покрай няколко бранителя в бяло и откри резултата - 1:0 в полза на Барселона.

Шансовете за Елче бяха твърде малко, но в най-интересната ситуация пред Клаудио Браво бе замесен Гари Родригес. В последната минута на първата част бившият играч на Левски се откъсна при една контраакта и Хавиер Масчерано се видя принуден да го спре чрез нарушение, което му костваше червен картон, тъй като бе последен в отбраната на "каралунците".

Това че Барселона е с 10 души изобщо не си пролича през второто полувреме и още в 46-а минута играчите на Луис Енрике вкараха втори гол. Автор стана Мунир Ел Хадури, който получи блестящо извеждащо подаване от Иван Ракитич и елегантно елиминира Титон за 2:0.

4109459

Този гол като че ли вкара допълнителна тежест в краката на футболистите на Елче, които така и не успяха да сътворят нищо съществено, въпреки численото си предимство. Напротив интересите ситуации продължаваха да са пред полския вратар на валенсианския тим, а в 56-а минута Ракитич не успя да го преодолее, останал очи в очи с него.

Третия гол обаче се печеше и падна в 63-а минута. Аржентинският национал за втори път се подигра със защитниците на Елче, навлезе в наказателното поле,  залъга ги и с прецизен удар направи резултата класически.

До края на мача статуквото не се промени, а Барса можеше да вкара и четвърти гол. Най-чистото положение обаче пропиля Педро Родригес, който в 67-а минута замени дебютанта Мунир. В 75-а минута той напредна и стреля мощно, но Титон успя да се справи и да не допусне резултатът във вреда на неговия тим да набъбне. В самия край на мача отново поляка спаси мрежата си след пробив на Меси, завършил с добро подаване отново към Педро Родигес.