Бербатов резерва при първа победа на Монако

снимка: БТА/XINHUA

Монако постигна първа победа през новия сезон, след като се наложи с минималното 1:0 като гост на Нант.

Единтвеното попадение за "монегаските" реализира колумбийската звезда Радамел Фалкао в самия край на първото полувреме. Това бе втори негов гол през сезона, след като той се разписа в първия кръг от дузпа.

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка на Монако, въпреки че бе най-добрият за тима си при катастрофалното поражение от Бордо в миналия кръг.

За негова сметка сред титулярите започна Радамел Фалкао, който си партнираше с Валер Жермен в атака. Бербатов получи шанс за изява в последните 20-тина минути, но не успя да се разпише.

Монако изигра слабо първо полувреме, като "монегаските" изпитваха трудности да намерят път към вратата на своя съперник, а Фалкао не белсна с нищо до самия край на първата част.

Тогава обаче падна голът, дело на колумбиеца. Лайвин Курзава, който бе един от най-добрите на терена за гостите, центрира в наказателното поле, а с плонж Фалкао заби топката във вратата на Максим Дюпе.

Мачът можеше да се развие и по друг начин, след като в 23-а минута стражът на Монако Даниел Субашич фаулира Ясине Баму и Нант получи правото да изпълни дузпа. Хърватския страж обаче спаси удара на Серж Гакпе.

През втората част Нант бе по-добрият тим. Субашич обаче спаси редица положения, включително и опаен удар на Итай Шехтер в самия край на мача и осигури точката за своя тим.

Димитър Бербатов се появи в игра в 69-а минута, но не се отличи с нищо сериозно в предни позиции.

Все пак Монако устиска победата и спечели първи три точки в Лига 1, с които дели 12-а - 17-а позиция. Нант допусна първо поражение и остава с 4 точки на седма позиция.