Чико (Бяга) затрудни, но не успя да спре машината за победи ЦСКА

Отборът на ЦСКА продължава с победите в Югозападната В група и в момента те са с пълен актив от 18 точки след 6 изиграни мача с голова разлика 24:0. До този сценарии се стигна, след като играчите на Христо Янев спечелиха гостуването си на Чико (Бяга) с 2:0.

През първите 10 минути и двата отбора опитаха няколко атаки, като домакините без да се плашат от по-именитеия си съперник, правеха опит да наложат своето темпо в срещата.

В 21-вата минута Христо Янев трябваше да направи принудителна смяна, като терена напусна Ангел Грънчов и на негово място се появи Кирил Динчев.

30 минути след началото на срещата ЦСКА изпусна най-чистото си положение. Преслав Йорданов бе изведен в наказателното поле на домакините и промуши топката покрай Петър Стоичков, но топката се отби от страничната греда на Чико.

10 минути преди почивката Стоян Колев избави тима си от първо попадение във В група. Виктор Райчев изпусна Деян Бекяров, който бе изведен от ляво на вратата на гостите. Бекяров не се поколеба и стреля по диагонала, но опитният страж на "червените" успя да парира удара, след което негов съотборник ичисти далеч от вратата.

Две минути по-късно отново гредата спаси Чико. Борис Галчев получи добро центриране на точката за изпълнение на дузпи, но ударът му с глава срещна десния стълб на Стоичков.

До края на първата част 31-кратните шампиони на България пропуснаха още няколко чисти голови положения, като вратарят на домаканите се отличи с едно блестящо спасяване след шут на Галчев от границата на наказателното поле. В добавеното време на първата част Галчев центрира в наказателното поле от пряксвободен удар, където Йорданов докосна неволно топката с ръка и тя влетя в мрежата. Голът правилно бе отменен, но нападателят получи жълт картон за действията си.

На почивката Христо Янев предприе офанзивна смяна, като Костадин Хазуров се появи на мястото на Николай Цветков. През първите 10 минути от втората част, нещата на стадион "Георги Бенковски" не се промениха и ЦСКА продължи да бъде доминиращия тим, но без успех.

В 58-та минута капитанът на Чико (Бяга) Йордан Михайлов опита да спре Йорданов, който напредваше в наказателното поле, като го задържа за тениската. Това не остана незабелязано от рефера и той вдигна жълт картон на Михайлов и отсъди дузпа. Влезлият като резерва Хазуров застана зад топката и безпроблем изведе тима си напред.

До 75-тата минута играчите на Христо Янев владееха повече топката, опитваха да търсят второ попадение, докато играчите на Спас Спасов имаха своите моменти, в които се възползваха от грешки в защитата на "червените", но не успяха да се възползват от тях.

В последната минута от срещата Хазуров отбеляза своя втори гол в двубоя, след като в наказателното поле на домакините се получи огромно разбъркване при центриране от дясно. Головодов пое от ляво, Стоичков излезе да го пресрещне, но младата надежда на "червените" добре го залуга, след което центрира към непокрития Хазуров, който безпроблем удвои аванса и предсреши края на срещата.

На този терен ЦСКА постигнаха и разгромната победа с 11:0 в мач от турнира за Купа на България срещу ФК Сарая. До сега момчетата на Христо Янев имат пет успеха  с голова разлика 22:0.

Единственият играч на ЦСКА, който днес няма да вземе участие в двубоя е централният защитник Александър Бранеков, който все още лекува контузия, заради която пропусна и предишната среща на тима си.

Домакините от Чико (Бяга) ще излезнат в състав: Петър Стоичков, Запрян Голачки, Георги Петров, Веселин Банчев, Йордан Чолов, Йордан Михайлов (капитан), Спас Милушев, Атанас Велев, Димитър Стоянов, Николай Манчев и Деян Бекяров.

За ЦСКА на терена ще стартират: Стоян Колев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Виктор Райчев, Милен Кикарин, Борис Галчев (капитан), Самир Аясс, Йордан Йорданов, Павел Головдов, Николай Цветков, Преслав Йорданов.