10 от Левски измъкнаха победата от Овча Купел

Отборът на Левски победи с минималното 1:0 тима на Славия като гост в мач от 8-я кръг на родната А група. Единственото попадение в срещата отбеляза Умар Диаби в 8-та минута.

"Сините" записаха трета победа от началото на сезона и вече са с актив от 12 точки, като изпревариха Черно море и се настаниха на петата позиция. Съперниците им пък са със същия брой точки, но поради по-добрата голова разлика запазват 4-тото си място.

Срещата започна равностойно, но още в 8-та минута "сините" излезнаа напред в резултата. Живко Миланов бе изведен от дясно, след което центрира идеално към Умар Диаби, който вкара дебютния си гол за Левски в първия си мач като титуляр.

В 17-тата минута отново Миланов бе в основата на поредната опасна атака, след като комбинира добре с Диаби. Последва пас на бранителя към Мигел Бедоя, чийто шут обаче рикушира в играч на Славия и излезе в корнер.

В 26-тата минута Жереми Манзоро нахлу на скорост от дясно на Боян Йоргачевич и центрира остро към Антон Карачанаков, който протегна крак в опит да изравни, но топката премина на сантиметри от него.

До края на първата част липсваха опасните атаки пред двете врати, като единствено Петър Атанасов успя да отправи точен удар по посока вратата на Левски, но Йоргачевич внимаваше и без проблем улови.

Вторите 45 минути започнаха с лек натиск на "белите", но без успех. Постепенно и играчите на Стойчо Стоев върнаха ритъма си на игра и до 60-тата минута играта се изравни.

В 70-тата минута Йоргачевич запази аванса на тима си, след като Антон Карачанаков подаде добре към Атанасов, който бе на границата на вратарското наказателно поле и последния успя да засече кълбото, но сръбският страж на "сините" бе на място и закова топката току пред голлинията си.

В началото на втората част Стойчо Стоев гласува доверие на Мики Орачев, който замени Божидар Краев, но в крайна сметка влезлият на почивката на терена бе изгонен след два жълти картона.

До края на срещата "сините" имаха възможност на няколко пъти да удвоят преднината си, като първо Роман Прохазка нацели напречната греда, а след това и Атанас Курдов пропусна, след като бе изведен очи в очи с Георги Петков, но в крайна сметка опитът на капитана на "белите" си каза думата и той предотврати попадението.

В най-старото столично дерби, "сините" нямат победа вече една година - за последно те победиха с 2:0 днешния си опонент на "Герена". Последваха три поредни победи за "белите" - постижение, което от Славия не са постигали от 59 години насам.

За тима от Овча Купел срещата ще пропусне единствено Диего Фераресо, който е наказан за натрупани картони.

В тима на Стойчо Стоев няма да бъдат включени контузените Борислав Цонев и Александър Александров, но се очаква новото попълнение и бивш капита на тима Живко Миланов, да започне като титуляр. Другото ново попълнение, Владимир Гаджев, който също е носил капитанската лента, най-вероятно ще остане на пейката.

Иван Колев ще започне срещата с Георги Петков, Цветомир Панов, Пламен Крачунов, Живко Атанасов, Мартин Дечев, Жереми Манзоро, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Петър Атанасов, Ивайло Димитров и Антон Карачанаков.

Стойчо Стоев ще противопостави Боян Йоргачевич, Аймен Белаид, Джереми Де Нойер, Мигел Бедоя, Умар Диаби, Божидар Краев, Веселин Минев, Роман Прохазка, Живко Миланов, Максимилиан Карнер и Георги Костадинов.