Четири греди и 1:0 за Беларус срещу България

Националният отбор на България претърпя загуба с 1:0 от Беларус в приятелска среща, играна на стадион "Динамо" в Минск. Единственото попадение в двубоя падна в 33-та минута и бе дело на Сергей Кисляк.

Домакините от Беларус започнаха по-активно мача и можеха да открият резултата още в 7-та минута, когато удар на Антон Путилов от границата на наказателното поле мина на сантиметри над горната греда.

Две минути по-късно (9') футболистите на Беларус отново притесниха сериозно вратаря Владислав Стоянов. Калачев отправи страхотен изстрел от дистанция, който се отби в левия страничен стълб, след което топката попадна в Шитов, който вкара, но попадението бе отменено заради засада.

Домакините продължиха да нападат и така се стигна до 33-та минута, когато Беларус откри резултата. След едно центриране от корнер, Дмитрий Верховцев надскочи Маркиньос и стреля с глава, но Владислав Стоянов показа класа и изби. След това топката попадна в Кисляк, който стреля почти от аутлинията, топката се отби в легналия вратар на България и влетя във вратата за 1:0.

До края на първото полувреме възпитаниците на Лотар Матеус така и не успяха да стигнат до голово положение, докато съперниците им бяха много близо до второ попадение, след като в 38-та минута Мартинович, останал очи в очи със Стоянов, стреля отблизо, но българският вратар изби, след което топката се удари в напречната греда - втора за беларусите в мача.

След почивката българските футболисти заиграха по-нападателно и в 48-та минута Ивелин Попов стреля опасно с глава, но ударът му не намери очертанията на вратата. Малко след това и Иван Иванов пробва късмета си, но вратарят на Беларус Живнов без проблеми спаси изстрела му.

Домакините отговориха с трета греда в 60-та минута. След продължителна атака, топката попадна в Сергей Кисляк на границата на наказателното поле и той без да се колебае я изпрати в сглобката на горната греда и десния страничен стълб.

До края на мача темпото на игра значително спадна, като срещата бе накъсана и от смените, които двамата треньори извършиха. Въпреки това домакините записаха на сметката си още една греда, след като в даденото от съдията продължение, Путилов се възползва от груба грешка в българската защита и нацели гредата зад Стоянов за четвърти път в мача.