Черноморец запази шансове за второто място

Отборът на Черноморец Одеса запази шансове за класиране на 1/16-финал в Лига Европа, след като тази вечер украинците постигнаха пълен обрат при домакинството на Динамо Загреб в мач от група B.

По същото време, когато Лудогорец си гарантира първото място в групата, печелейки с 2:0 срещу ПСВ, Черноморец обърна с 2:1 гостуващия хърватски шампион.

Така укранците събраха актив от 7 точки, колкото има и ПСВ кръг преди края. В последния мач холандският тим приема Черноморец на своя "Филипс Стейдиъм", като този сблъсък ще реши и второто място в групата.

Фатос Бечирай откри за Динамо след 20 минути игра, но през втората част украинците осъществиха пълен обрат.

Антонов изравни в 78', а Диденко хвърли трибуните в екстаз в добавеното време за крайното 2:1.