Черноморец пропусна да се доближи до спасението

Черноморец не успя да спечели много важни три точки при гостуването си на Локомотив (София) и усложни шансовете си за спасение в А група.

Двата тима направиха 1:1 на стадиона в квартал „Надежда“ и поделиха точките. След нулево първо полувреме Милен Василев даде аванс на гостите в 60-а минута, но Маркиньос донесе заслужено равенство на „железничарите“ в продължението на двубоя.

Тала Локомотив (София) остава на 10-о място в класирането на А група с актив от 39 точки, а Черноморец е 11-и с четири пункта по-малко и пропусна отличен шанс да стопи изоставането си до само една точка.

Локомотив започна двубоя по-добре и още в 6-а минута Гаел успя да се измъкне от отбраната на гостите, но противников състезател успя да му попречи да стреля и предотврати опасността.

Домакините продължиха да са по-класният тим в началните минути на срещата и в 22-а минута изтърваха най-сериозното положение до този момент. Бразилецът получи топката от Том в наказателното поле, но необезпокояван стреля неточно в аут.

4078968

Десетина минути по-късно Том се отличи със самостоятелна акция, след което подаде на Димитър Илиев, който опита да потърси Маркиньос и бранителите на Черноморец се справиха с опасността.

В края на полувремето пък Димитър Васев бе принуден да прави смяна, тъй като Гаел се контузи след сблъсък с противников футболист. Последната ситуация през първите 45 минути отново бе на сметката на столичани, но удар на Димитър Илиев с глава излезе в аут.

Гостите от Бургас не сътвориха нищо интересно през първото полувреме, но през втората част успяха да компенсират това. Въпреки че след подновяването на играта „железничарите“ пропиляха още една възможност за гол чрез Маркиньос, първи напред в резултата излязоха „акулите“.

4078967

В 60-а минута Милен Василев стреля от дистанция с десния крак, Божидар Митев не успя да се намеси добре и резултата бе открит – 1:0 в полза на Черноморец.

Няколко минути бяха нужни на локомотивци да се отърсят от шока, а през това време Карлос Фонсека стреля опасно с глава и за малко да удвои. След 65-а минута обаче Локомотив здраво натисна своя съперник и след няколко пропуснати положения в 75-а минута топката влезе във вратата на Черноморец. Попадението обаче бе отменено заради засада при паса на Маркиньос към автора на гола – Димитър Илиев.

Напрежението пред вратата на бургазлии обаче остана до самия край на срещата и ввъв втората минута на даденото от съдията продължение изравнителното попадение бе факт. Димитър Илиев отправи удар към вратата на Черноморец, Младен Живкович успя да избие, но Маркиньос се оказа на точното място и вкара, за да донесе точката на столичани и да се превърне в герой за своите.