Черно море загуби от ЛукОйл Нефтохимик

снимка: БГНЕС

В среща от мъжката Суперлига на България Черно море БАСК (Варна) загуби в своята зала от ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) с 0:3 гейма (18:20, 20:25, 25:27).

 

Първият гейм тръгна равностойно, но серия от сервиси на Николай Николов изведе гостите с 4 точки напред. Играта продължи точка за точка до второто техническо прекъсване, след което Нефтохимик дръпна още напред и затвори гейма на 18.

 

Силната игра на бургазлии продължи и във втория гейм. Те поведоха с 11:3, а на втория брейк водеха с 16:7. След това "моряците" засилиха сервиса, но това им помогна само да намалят разликата до 5 точки в края на гейма.

 

Домакините продължиха добрата си игра и през третата част и с успешни блокади дръпнаха с 4:1 и поддържаха разлика от 2-3 точки до 24:22. Сгрешен сервис и спорно отсъдена мрежа обаче доведе до равенство, след което играчите на Северин Димитров показаха по-стабилна психика и отнесоха трите точки.

 

След тази победа ЛукОйл Нефтохимик излезе на второто място в таблицата с 11 точки, като само по-лошото геймово съотношение ги поставя по-ниско от лидера ЦСКА (София). Левски Сиконко (София) остана трети с точка по-малко.

 

Утре от 17:30 часа са мачовете Левски Сиконко - Арда (Кърджали) и Пирин Балканстрой (Разлог) - Монтана.