Черно море устремен към оцеляване, Илиев с гол за историята

Черно море направи важна крачка към спасението си в NEWS7 футболно първенство, след като срази с 3:0 гостуващия на стадион „Тича" Локомотив (Пловдив).

„Моряците" вече имат 31 точки след изиграването на 28 мача от елита, с което увеличиха аванса си пред 13-ия Локомотив на 6 пункта. „Железничарите" гостуват на Черноморец от 20:00 часа днес.

Празникът във Варна стана още по-голям в 90-ата минута, когато капитанът Георги Илиев реализира гол за крайното 3:0 и обра овациите на 3000 зрители на стадион „Тича".

Българският национал вече има 45 попадения за Черно море в елита и се изравни по този показател с клубната легенда Георги Димитров - Червения на 8-ата позиция в историята на тима.

Еденилсон Бергонси откри резултата в полза на Черно море още в 8-ата минута, а Брус Инканго се разписа в 40-ата и увеличи преднината на „моряците" преди почивката.

С попадението на Илиев успехът на Черно море стана още по-изразителен, макар устремът на домакините към противниковата врата да не спря.

Във втората добавена минута на мача Христо Златински разтресе гредата и не можа да запише името си сред голмайсторите.

Черно море вече има 31 точки в актива си и се изравни с Пирин (Гоце Делчев) на 10-тото място, докато Локомотив (Пд) остава 7-ми с 39 пункта.