Ботев (Пд) прегази адаша си от Враца, изравни се с ЦСКА

Ботев (Пловдив) зарадва хилядите си фенове на стадион „Христо Ботев" с разгромна и убедителна победа 5:0 над гостуващия си съименник от Враца.

Резултатът можеше да бъде значително по-изразителен в полза на домакините, защото вратарят на гостите Христо Митов беше изгонен с директен червен картон още в 13-ата минута, а играчите на „канарчетата" направиха куп фрапантни пропуски.

Все пак, благодарение на безпроблемния успех днес отборът, воден от Станимир Стоилов, се изравни по точков актив с 3-ия в класирането ЦСКА - и двата тима имат 57 пункта.

След като Берое вдигна трофея от турнира за Купата на България 4-ата позиция в класирането няма да предостави промоция за квалификациите за Лига Европа от есента.

Така „канарчетата" ще се надяват Берое да вземе нещо от домакинството си на ЦСКА утре в Стара Загора, за да запази шансовете им за европейска квота.

Асът на Ботев Иван Цветков отново блесна с изявите си на терена и се разписа на два пъти, като по този начин увеличи головата си сметка на 17 и изостава само с 1 попадение от водещия реализатор в А група Базил де Карвальо.

Именно Цветков беше спънат в наказателното поле от вратаря Христо Митов и реферът отсъди дузпа, гарнирана с директен червен картон за стража на Ботев (Враца).

В резултат на това в игра трябваше да влезе резервата Здравко Чавдаров, който въпреки допуснатите 5 попадения, направи много добър мач и спаси тима си от катастрофален двуцифрен резултат.

Цветков се разписа от отсъдената дузпа, за да даде тон на головата фиеста в Пловдив, а в 37-ата минута отново бе точен за 2:0.

Великолепното му представяне продължи и в 44-ата минута той нахлу в пеналтерията, преди технично да подаде на точката за дузпа за Мариян Огнянов, който вкара 6-ия си гол през пролетта и направи резултата 3:0.

Борис Галчев наниза 4-тото попадение за домакините, след като получи пас на празна врата, а крайното 5:0 бе оформено от Станислав Костов.

Бившият нападател на Пирин и ЦСКА направи куп фрапантни пропуски, но най-накрая се разписа пред опразнената мрежа в 86-ата минута.