Черно море по нелеп начин изпусна Динамо (ВИДЕО)

Черно море по крайно наивен начин пропусна да победи Динамо (Минск) и се задоволи с равенство 1:1 при домакинството си на беларуския отбор на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград.

Стадионът на българския шампион отново не можа да донесе късмет на роден клуб в Европа, след като на същото съоръжение по-рано през седмицата „орлите“ изненадващо отстъпиха с 0:1 на Милсами в квалификациите на Шампионска лига.

Сега Черно море изнесе далеч по-добър мач и имаше повече положения от съперника си, но остана единствено с гола на Матия Курьор в 11-ата минута. Пропуски на Курьор, Симеон Райков и Вилиян Бижев не позволиха на „моряците“ да увеличат аванса си, а в 72-та минута след центриране от корнер капитанът Сергей Политевич с глава се разписа за крайното 1:1.

Така въпреки че надигра състава от Беларус, Черно море ще отиде на реванша в столицата на бившата страна от СССР с пасив в общия резултат заради допуснатия гол на чужд терен.

По същото време в Стара Загора Берое записа дори по-разочароващ резултат, защото с гол в 85-ата минута допусна поражение с 0:1 от Брьондби в друг мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа (подробности и видео вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

Въпреки че през първите десетина минути Динамо имаше подчертано териториално предимство и по отношение на владеене на топката, резултатът бе открит от домакините. Черно море очевидно приемаше играта в собствената половина и стана обект на два далечни изстрела от страна на Динамо, които не притесниха Александър Чанович.

В 11-ата минута за първи път отбраната на гостите бе притисната и след изпълнение на тъч топката не бе изчистена адекватно и попадна на гърдите на Матиас Курьор. Той овладя на гърди и проби в пробойната в средата на защитата на Динамо, за да простреля мрежата на от четири метра - 1:0.

В минутите след гола гостите нямаха ясна представа как да преодолеят защитата на Черно море, а от своя страна "моряците" се държаха по-агресивно и започнаха да пресират съперника в собствената му половина, което съвсем разстрои изнасянето на топката на беларусите.

Централната двойка Тодор Паланков и Кулибали очевидно не впечатляваха със синхрона помежду си и за малко не спомогнаха с оставяне на свободно пространство помежду си за изравнителен гол. Фатош Бечирай се измъкна от тях след дълго извеждащо подаване и се откъсна сам срещу вратаря, но стреля прекалено рано, а и Чанович много мъдро първо излезе напред, а след това парира отлично изстрела на нападателя - така Динамо изпусна най-чистото си положение за първата част.

В самия край на първата част Вилиян Бижев имаше възможността да отработи топката в противниковото наказателно поле, но не можа да стреля и реши да връща назад, откъдето вече стражът на беларусите не бе затруднен.

Все пак, Черно море се оттегли на почивка с крехък аванс и предупредеждение в последните мигове на частта, че Динамо не се е отказал да търси попадение на чужд терен. Веднага след почивката "моряците" можеха да повишат аванса си, след като Курьор със странична ножица намери страничната врата на мрежата след подаване на Стефан Станчев.

Черно море продължаваше да играе с повече самочувствие и нижеха атака след атака, макар и рядко да стигаха до изгодни ситуации за удар, но дори далечните и неточни изстрели на "моряците" наелектризираха публиката на "Лудогорец Арена".

И както домакините имаха превъзходство в играта, макар и не категорично, гостите от на пръв поглед безобидна ситуация стигнаха до изравнително попадение. Центриране в наказателното поле не бе посрещнато по най-добрия начин от вратаря на Черно море Чанович и капитанът на Динамо Сергей Политевич с глава реализира ценно попадение за беларусите - 1:1.

Гостите действаха с повече желание след изравнителното попадение, но и домакините не стояха безучастни до края на редовното време. Далечните изстрели на Михаил Венков и Симеон Райков обаче минаваха на повече от метър встрани от вратата и по-скоро индикираха припряност.

Така след последния съдийски сигнал Черно море пропусна шанса да си осигури аванс преди ответния мач в беларуската столица.