Берое се пропука в края срещу Брьондби (ВИДЕО)

снимка: Пресслужба Берое

Берое допусна нелепо домакинско поражение с 0:1 от датския Брьондби, след като инкасира гол след статично положение в 85-ата минута и до голяма степен компрометира шансовете си да прескочи втория квалификационен кръг на Лига Европа.

На Градския стадион в Стара Загора гостите от Дания имаха физическо, териториално превъзходство и преимущество във владението на топката, като успяха да нарушат нулевото равенство в самия край на срещата.

След центриране в наказателното поле на „заралии“ от фаул Георги Божилов увисна на втора греда и бе надскочен от Мартин Албрехтсен, който с глава осигури ценен аванс за Брьондби – 0:1.

Берое не изигра особено силен мач и единствено в края на първото полувреме демонстрира креативност в играта, като можеше още по-рано да получи попадение, но в 55-ата минута Теему Пуки нацели гредата с хубав изстрел от наказателното поле.

Така задачата за реванша след седмица за възпитаниците на Петър Хубчев е далеч по-сложна, отколкото ако играчите бяха изпълнили целта и бяха запазили нулевото равенство до края.

4145131

По същото време в Разград Черно море изпусна победата срещу Динамо (Минск) и завърши наравно 1:1 в друг мач от същата предварителна фаза на турнира (подробности и видео НА ТОЗИ ЛИНК).

Берое бе по-изобретателният отбор в първия четвърт час, макар опитите на Георги Божилов и Спас Делев да завършат първите две ранни атаки на домакините с точен удар да не се увенчаха с успех. "Заралии" привидно изчакваха съперника си на контраатаки, но загатваха още от самото начало, че имат достатъчно скорост и потенциал, за да накажат всяко разсейване и празно пространство в половината на Брьондби.

Сектор "А" е препълнен!#СВЕТЪТеБЕРОЕ #Берое - #Брьондби #UEL #BeroeBrondby #EuropaLeague

Posted by Beroe on Thursday, July 16, 2015

В 15-ата минута обаче централният нападател на датчаните Йохан Елмандер пропусна стопроцентово положение от границата на вратарското поле, след като бе оставен да овладее топката и да отправи удар. Той обаче не намери очертанията на вратата, но защитата на Берое бе надиграна категорично при изпълнение на корнер, откъдето бе изградена ситуацията.

Към 30-ата минута се затвърди впечатлението, че Берое не се интересува от това да контролира събитята на терена и играчите на Петър Хубчев предпочитаха да изчакват действията на гостите, като трябваше да внимават най-вече за Елмандер и Теему Пуки.

Неприятното за "заралии" бе най-вече все по-трудното изнасяне на топката от тяхна страна, което водеше до възможности за скоростни акции на Брьондби. В 40-ата обаче импулсът в играта на датчаните поспадна и това позволи на Берое също да задържи в по-дълъг период от време топката.

4145132

В рамките на секунди първо Лукаш Храдецки първи от двамата вратари трябваше да се намесва след удар на Георги Божилов, а след това добър пробив отдясно на Атанас Зехиров завърши с центриране, но не се стигна до опасност за Брьондби.

Така на почивката двата тима се оттеглиха при нулево равенство, като инициативата бе в полза на датчаните, но пък по-активните действия на домакините в самия край бяха обнадеждаващи.

Веднага след почивката Брьондби повиши оборотите, а защитата на Берое с две невнимателни отигравания за малко не подариха гол в актива на датчаните. С техничен удар Теему Пуки в 51-ата минута удари гредата и накара зрителите да изтръпнат, а малко по-късно Йохан Ларсон също бе оставен сам в опасна близост до вратата, но не можа да застраши сериозно Макенджиев.

В следващите минути Брьондби продължи по-активните действия, като стигна до ново опасно положение в 63-ата минута, и то отново след центриране в наказателното поле и опасен шут на Ледобанг Фири. Той обаче реши да забие топката с глава в земята и това я направи по-лесна за Макенджиев, който между 60-ата и 65-ата минута трябваше постоянно да е нащрек в наказателното си поле.

4145133

Футболистите на Берое не показваха с поведението си, че се интересуват особено от осъществяването на натиск или непременно на атаки и се задоволяваха с подсигуряване на собствената си врата. Игровият план на Петър Хубчев като че ли бе насочен предимно към запазване на суха мрежа и към 80-ата минута възпитаниците му изпълняваха целта.

За съжаление в 85-ата минута Албрехстен реализира с глава скъпоценен гол за Брьондби, след като надскочи Георги Божилов на втора греда и се възползва от поредното центриране в наказателното поле на домакините.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и "заралии" имат сериозно препятствие за преодоляване в Дания.