Черно море не успя да се противопостави на Динамо (Минск) и напусна Лига Европа (ВИДЕО)

снимка: БГНЕС

Отборът на Черно море записа загуба с 4:0 при гостуването си на беларуския Динамо (Минск) и след като преди седмица стигна само до 1:1 на стадиона в Разград, с общ резултат 5:1 "моряците" напускат турнира Лига Европа във втория предварителен кръг на надпреварата.

Сега за отбора на варненци предстои тежко дерби с шампиона на България Лудогорец, който е този уикенд и е част от втория кръг на родната А група.

Срещата започна равностойно, но при контраатака на Динамо (Минск) в 3-тата минута, Бечирай бе изведен по десния фланг, той опита центриране, но топката се върна в Бангура, който от малък ъгъл нанесе силен шут, който се отклони от напречната греда.

Натискът на домакините продължи и в 8-та минута след постепенна атака от дясно, топката стигна до Ел Монир, който стреля от въздуха, но кълбото попадна в центъра на вратата и Александър Чанович улови спокойно. В 12-тата минута отново стражът на гостите бе на мястото си, след като Мамуту Кулибали позволи на Бечирай да се откъсне и да комбинира със свой съотборник, но в крайна сметка Чанович излезе и пресече паса.

До 25-тата минута играта продължи да се развива пред наказателното поле на Черно море, но без нищо опасно. Именно тогава обаче българският носител на купата стигна до два корнера, от които не се стигна до нищо опасно.

Постепенно играта се поизравни, като играчите на Никола Спасов изчистиха грешките си, които допускаха в средата на терена и все по-често организираха атаки по посока на противниковата врата, което доведе и до повече нарушения в полза на българския тим.

Осем минути преди почивката Симеон Райков опита интересен изстрел от пряксвободен удар. Всички очакваха центриране, но вместо това футболистът шутира покрай стената, но Гутор внимаваше и изби в корнер, след който не последва нищо интересно.

60 секунди по-късно Адамович пропусна най-чистото голово положение за Динамо, след като бе изведен по прекрасен начин зад защитата на варненци, но вместо да опита изстрел, той спря на едно място, опита да залъже стража на гостите, но вместо това сбърка и топката му бе избита.

Пет минути преди почивката играч в бяло бе спънат от дясно на вратата на Черно море, а след изпълнението на Владимир Коритко Чанович не се намеси добре и кълбото влетя в близкия му ъгъл.

В последната минута от първата част Тодор Паланков се оказа последен в защита и с две ръце събори Бечирай, а пет минути по-рано именно той фаулира отново Бечирай при отбелязания гол. Именно това доведе до червен картон в редиците на гостите, а при последвалото статично положение футболист на Динамо стреля право в стената.

Три минути след подновяването на играта Матиас Курьор бе изведен прекрасно в средата на наказателното поле на Динамо, но шутът на нападателя бе право в тялото на Гутор и той спокойно улови.Натискът на "моряците" продължи, като изненадващо домакините се затвориха в половината си, докато точно обратното правеха играчите на Никола Спасов. "Сините" постоянно организираха атаки пред вратата на беларуския тим, но за момента без успех.

И когато никой в лагера на българския тим не очакваше, сръбският халф Адамович отправи страховит шут от около 25 метра, при който вратарят на гостите нямаше как да реагира.

Постепенно Черно море свали гарда и позволи на съперника да прави каквото си поиска в собствената му половина и като по чудо не се стигна на няколко пъти до трети гол преди 70-тата минута.

Пет минути преди края на срещата очаквано Динамо стигна и до трети гол, след като пресата им не спираше. Добра акция в бяло доведе до възможност за централния нападател Бечирай, който бе в ляво на атакуващото трио на тима си и в крайна сметка получи възможност да стреля - 3:0.

В даденото от съдията продължение, Бечирай реализира и своя втори гол след добра асистенция от свой съотборник, а след това се освободи от Кулибали и прокара топката покрай Чанович за крайното 4:0.

Преди седмица двата тима направиха реми 1:1 на стадиона на Лудогорец в Разград, като носителите на Купата на България поведоха в резултата чрез Матиас Курьор още в 11-тата минута, но 19 минути преди края на срещата Сергей Политевич изравни.

Така днес българският тим има да изпълни трудна, но не непреодолима задача, за да може да си осигури място в третия предварителен кръг на втория по сила европейски клубен турнир.

Треньорът на домакините Вук Рашович е избрал да започне с Гутор, Витус, Политевич, Бангура, Корзун, Коритко, Ел Монир, Адамович, Расадкин и Бечирай.

Никола Спасов пък ще изведе на терена Александър Чанович, Михаил Венков, Стефан Станчев, Мамуту Кулибали, Тодор Паланков, Марк Клок, Марчин Буркхард, Мехди Бурабия, Симеон Райков, Матиас Курьор и Вилиан Бижев.