Берое удържа Брьондби, но отпадна от европейските турнири

снимка: Пресслужба Берое

Отборът на Берео стигна до равенство 0:0 срещу датския Брьондби в среща реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа и по този начин отпадна от надпреварата, след като преди седмица допусна поражение на собствения си стадион с 1:0.

В днешния двубой и двата тима имаха малък брой чисти голови положения, като в крайна сметка никой не успя да се възползва от тях и срещата завърши без победител.

През първите 10 минути зрителите на стадион "Брьондби" не видяха нищо интересно, като домакините записаха един корнер на сметката си, което бе "най-вълнуващото" в срещата. До 15-тата минута двама играчи на Брьондби си изкараха жълти картони, като маркирани бяха Елмандер и Ньоргард.

В 18-тата минута бе отправено добро подаване към Спас Делев, който отклони технично към Жуниор Мапуко и последния бе спънат грубо от Йорнсков, за което капитанът на домакините получи третия жълт картон. Центрирането обаче не бе точно и топката излезе в аут без никой да играе с нея.

До 30-тата минута двата тима водеха битката по между си предимно в центъра на терена, като и двата тима опитваха да не правят рисковани подавания, за да не позволят на противника да стигне до голова ситуация.

До края на първата част момчетата на Петър Хубчев създадоха някои нелоши възможности за гол, но без успех. От друга страна защитата на "заралии" се представяше брилянтно, като позволи на противника да отправи един единствен удар, точен, от стран на Пуки секунди преди края на първите 45 минути.

Втората част започна с контрол на топката от страна на датския тим, но опитите им за атаки бяха спирани още в средата на терена от играчите в зелено. Началото на втората част много приличаше с това на първата част, когато двата тима предимно се пазеха от груби грешки, които може да доведат до опасност пред една от двете врати.

В 64-тата минута се видя първото неразбирателство в защитата на Берое, след като Елмандер отправи неточно центриране, но капитанът на гостите Иво Иванов реши да изчисти в корнер, тъй като не знаеше какво се случва зад гърба му. При последвалото центриране се стигна до опасно подаване към Ньоргард, но защитник в зелено пресече паса и изчисти топката.

Секудни по-късно Веселин Пенев препъна Елмандер на границата на наказателното поле, но в този момент дотича Ларсон и прати топката над вратата, заради което не бе отсъден и пряксвободен удар за домакините.

След 70-тата минути домакините отново наложиха натиск, но вместо това българите организираха много добра атака. Елиаш проби от дясно в наказателното поле на Брьондби, но центрирането му към Спас Делев бе прекалено силно и топката буквално се отби в главата на нападателя и излезе в аут. Секунди по-късно центриране от свободен удар бе насочен към Иво Иванов, но изстрелът с глава на бранителя излезе на сантиметри в аут.

До края на срещата играчите на Петър Хубчев опитаха всичко по силите си, но не успяха да вкарат така нужния им гол, с който да изпратят мача в продължения и отпаднаха от по-нататъчно участие.

Берое най-вероятно ще остане последната надежда на България за участник в евротурнирите, тъй като към момента Черно море губи гостуването си на Динамо (Минск) с 2:0.

Томас Франк ще заложи в срещата на Храдецки, Албрехтсен, Ларсон, Дурмиси, Йорнсков, Рашани, Фири, Ньоргард, Хюлсагер, Пуки и Елмандер.

Петър Хубчев пък е избрал да започне с Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Игор Джоман, Неманя Милисавлевич, Георги Божилов, Елиас, Спас Делев и Жуниор Мапуку.