Черно море не даде шанс на Славия (ВИДЕО)

Черно море постигна важна домакинска победа срещу Славия с 2:0 и запази шансовете си за класиране в първата шестица на първенството.

Варненците са равни с шестия Левски по точки, но "сините" имат по-добър баланс от директните двубои след 1:0 на "Герена" и 1:2 на "Тича". Славия пък е на десетата позиция след 20-ия кръг в "А" група. През първата част домакините бяха по-активния отбор, но трудно успяваха да създадат чисти голови положения.

Гостите пък разчитаха основно на редки контраатаки. Първото сериозно положение в мача бе за Славия в 6-та минута, когато Славчо Шоколаров стреля опасно, но вратарят на Черно море Александър Чанович успя да улови топката.

В 19-та минута Кирил Котев можеше да вкара за домакините, но от няколко метра той изпрати топката право във тялото на вратаря Георги Петков. В 24-та и 29-та минута Черно море на два пъти застраши вратата на гостите след изпълнения на пряк свободни удари от Симеон Райков и Петър Златинов, но и в двата случая вратарят Георги Петков улови топката.

В 42-та минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушение срещу Матиас Курьор, а Славия остана с 10 души на терена, след като Цветомир Панов получи червен картон заради нарушението. Минута по-късно Петър Златинов бе точен от 11-метровия удар за 1:0 за домакините.

В 55-та минута Вилиан Бижев можеше да вкара втори гол за Черно море, но след удара му по диагонал отдясно топката облиза напречната греда на вратата на Славия. В 69-та минута Черно море вкара нов гол след като преотстъпеният от Лудогорец Себастиан Ернандес бе изведен в чиста позиция от Бакари и с техничен удар по земя удвои преднината на домакините.

В 88-та минута Себастиан Ернандес изведе Иван Коконов срещу вратаря на Славия, но Георги Петков спаси. Секунди по-късно Бакари стреля много опасно от границата на наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.