Черно море натупа Левски

снимка: chernomore.eu

Отборът на Черно море порт Варна постигна четвърта победа в първенството след успех над гостуващия Левски с 84:68 точки, с което нанесе първа загуба на "сините" в Националната баскетболна лига.

Домакините изиграха страхотна първа четвърт и не оставиха никакви шансове на отбора на Левски. Черно море порт Врана поведе с 6:0, а гостите отбелязаха първите си точки след 3 и половина минути игра. Момчетата на треньора Денислав Коцев показаха перфектна игра в защита и започнаха да трупат преднина, която в края на първата част бе 22 точки - 29:7.

За домакините през първата част Милян Пупович реализира 11 точки, а Станислав Цонков добави 10. През втората част и двата отбора допускаха доста грешки в играта си. Гостите успяха да намалят изоставането си след няколко неуспешни атаки на домакините, но независимо от това баскетболистите на Черно море порт Варна успяваха да поддържат аванс от 15 и повече точки.

Три минути и 33 секунди преди почивката заради контузия игра напусна един от най-полезните играчи на домакините Симеон Илиев, който получи контузия в глезена след сблъсък с състезател на Левски.

На почивката Черно море водеше срещу "сините" с 18 точки - 40:22. Левски започна много добре третата четвърт и набързо вкара 9 срещу 2 точки, като Джумейн Джоунс реализира 2 тройки, и намалиха пасива си до 11 точки - 31:42. След около 3 минути игра на терена се появи Симеон Илиев, чиято контузия не се оказа сериозна.

Домакините бързо се окопитиха и в средата на третата четвърт си върнаха преднина от 20 точки при 55:35. Преди последната четвърт Черно море порт Варна имаше аванс от 22 точки - 62:40. Гостите започнаха по-добре последната част и за 5 минути игра стопиха изоставането си до 14 точки - 55:69.

Малко преди това за пет лични нарушения игра напусна Станислав Цонков от домакините. Благодарение на отлична стрела от зоната за три точки на американците Джумейн Джоунс и Лайънъл Чалмърс гостите намалиха изоставането си 3 минути пред края на само 7 точки - 64:71. Домакините, подкрепяни от публиката си, показаха характер и заслужено взеха маса с 84:68.