Убийствен дабъл-дабъл за Калоян Иванов в Италия

Италианският тим Авелино, с българина Калоян Иванов в състава  си, постигна трета победа от началото на сезона в мъжкото  баскетболно първенство на страната. А

велино се наложи над  гостуващия Казерта със 76:70 (15:17, 22:15, 15:12, 24:26) точки  в среща от шестия кръг.

Иванов игра 36 минути като титуляр и направи "дабъл-дабъл" - 15 точки и 15 борби. Авелино вече е с баланс от три победи и три загуби и заема  девето място в класирането.

Брат му - Деян Иванов изигра добър мач за Естудиантес при  петата загуба на тима в испанското първенство от началото на  сезона. Иванов и съотборниците му отстъпиха на Фуенлабрада като  гости със 72:82 точки в шестия кръг. Деян Иванов бе на терена 23 минути и записа 14 точки и 7 борби.

Единствено по-резултатен от него бе Марко Банич с 15 точки. Естудиантес е с 1 победа и 5 поражение на предпоследно място в  класирането, а в следващия кръг излиза срещу Реал (Мадрид).