Черно море нанесе първа загуба на шампиона Левски

Черно море порт Варна спечели първа победа в НБЛ и нанесе първа загуба през новия сезон на шампиона Левски. Домакините надделяха с 90:79. За успеха Александър Йевджич наниза 20 точки, а Божидар Аврамов добави 17.

Американецът Лени Даниел завърши с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби. За гостите най-успешен бе Милян Пупович, завършил с 18 точки и 10 борби. Двата отбора изиграха интересна първа част.

След две равенства в резултата в началото на мача, гостите успяха да поведат след близо 4 минути игра със 7 точки - 11:4. Домакините допускаха много грешки в атака и в стрелбата. Черно море порт Варна на два пъти успяваше да намали изоставането си до 4 точки, но играчите на Левски отново успяваха на натрупат преднина.

В края на първата четвърт "сините" водеха с 8 точки - 26:18. През първата четвърт бившият играч на домакините, а сега на Левски Милян Пупович спечели 4 борби и отбеляза 9 точки. Играта в началото на втората част бе равностойна, но с много грешки от страна и на двата отбора. В средата на втората четвърт домакините намалиха изоставането си до само 2 точки, след като чрез Александър Йевджич и Асен Великов успяха най-после да реализират точки след стрелба от зоната за трите точки.

Около 4.40 минути преди почивката играчите на Черно море успяха да изравнят при 32:32, а веднага след това и да поведат за първи път в срещата при 34:32. Последваха нови две изравнявания в резултата, а на полувремето домакините водеха с 2 точки - 42:40, посочва БТА. Домакините започнаха отлично третата четвърт и за три минути реализираха 8 срещу 1 точка и поведоха с 50:41. Играчите на Черно море бяха по-активни и и мобилизирани и в средата на третата част водеха вече с 12 точки - 58:46.

В заключителните минути на третата част гостите показа много по-добра стрелба и успяха пред последната решителна част да намалят пасива си до 7 точки - 61:68. През последната част домакините успяваха да поддържат комфортен аванс и заслужено спечелиха двубоя и нанесоха първото поражение на шампионите в НБЛ.