Черно море надви Локо (Пд) в мач без значение

Черно море победи с 2:0 като гост Локомотив (Пловдив) в мач от 37-ия кръг в "А" група. Още в 11-ата минута Черно море поведе в резултата.

След добра атака отдясно, Александров центрира на главата на Димо Атанасов, който с удар от около седем метра дава преднина на "моряците".

До края на полувремето Черно море продължи да владее инициативата, но пропуски направиха Бакари и Иван Коконов.

Пет минути след почивката пловдивчани имаха шанс да изравнят, но опасен удар на Йордан Тодоров излезе на сантиметри в аут. Шут на Мартин Камбуров от фаул също не намери вратата на гостите.

В последните секунди на срещата Бакари стреля опасно, топката се отби в гредата, срещна тялото на вратаря Кирил Акалски и за втори път спря в мрежата на домакините. Двубоят се игра без публика заради наказание на Локомотив.

"Черно-белите" са на седма позиция в "А" група с 49 точки, докато варненци заемат шестото място в класирането с 54 точки, посочва БТА.