Черно море изхвърли Славия от турнира за Купата

Черно море се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България. Варненци отстраниха Славия, след като реваншът в София завърши наравно 2:2. В първата среща "моряците" победиха с 2:0.

В 33-ата минута Мирослав Манолов даде аванс за гостите от Варна, след като стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в Димитър Везалов и влезе във вратата на "белите".

Само девет минути по-късно Жереми Манзоро изравни с удар отблизо, след като Душан Савич шутира, топката се отби в защитник и французинът нямаше проблеми да я вкара зад голлинията. В последните секунди на полувремето нова грешка в защитата на домакините позволи на Живко Петков да изведе Черно море отново напред в резултата.

В 72-ата минута "белите" достигнаха до второ попадение, което беше почетно с оглед на резултата от първата среща. Манзоро центрира и Карлос Фонсека засече топката във вратата на варненци за крайното 2:2 в София, посочва БТА.