"Черно море елит" на полуфиналите на Държавното първенство по тенис

снимка: bgtennis.bg

Защитаващият титлата си тим на ТК "Черно море елит" се класира за полуфиналите на Държавното отборно първенство по тенис за мъже "Наррy" с награден фонд 10 хиляди лева. Поставените под номер 1 варненци, които търсят пета поредна титла, спечелиха убедително първото място в първа група, след като днес се наложиха с 3:0 победи над ТК "София".

Тодор Енев отнесе Георги Мирчев с 6:0, 6:1, румънецът Адриан Кручат се справи с Румен Господинов със същия резултат, а в мача на двойки Марсел Радев и Юмер Юмеров разбиха Георги Мирчев и Ангел Мирчев с 6:1, 6:1. Така за място на финала ТК "Черно море" се се изправи срещу ТК "Хасково". Хасковлии си осигуриха първото място с три победи в трета група, след като днес се наложиха над ТК "Царевец" с 3:0.

Петър Атанасов разби Йонко Паскалев с 6:0, 6:1, Серафим Грозев се наложи над Пламен Цонев с 6:1, 6:1, а на двойки Атанасов и Станислав Ников се справиха с Паскалев и Цонев с 6:2, 6:2. Вторият в схемата ТК "Левски" също нямаше проблеми във втора група.

В директен мач за първото място "сините", които за последно стигнаха до титлата през 2005 година, спечелиха без особени проблеми срещу ТК "15:40" с 2:0 победи. Георги Йорданов се справи с Иво Карамански с 6:2, 6:0, а Тихомир Грозданов даде само един гейм в първия сет на Стефан Тафров във втория сингъл.

Така на полуфиналите ТК "Левски" ще срещне ТК "Севлиево", който победи трудно с 2:1 ТК "Лозенец 2000" в решаващия мач за първото място в четвърта група. Ивелин Колев даде аванс на севлиевци след успех със 7:6(1), 6:2 над Калоян Кирилов. Бившият национал Ивайло Трайков обаче изравни, след като се наложи над Петър Трендафилов с 6:7(4), 7:5, 6:4 в изключително оспорван и интересен мач.

В решаващата среща на двойки Трендафилов и Лъчезар Кръстев се наложиха над Трайков и Кирилов с 6:4, 6:4 и с това си осигуриха крайната победа. Полуфиналите са утре, а финалът е в събота от 10.00 часа на БНТЦ "Карлсберг" в София. Победителят ще спечели 4 хиляди лева от наградния фонд.