Черна гора и Швеция не се победиха в дербито от Група G

Черна гора и Швеция не можаха да се победят във вълнуващ двубой от Група G на квалификациите за Евро 2016 и поделиха точките след равенство 1:1.

Швеция с 6 точки е на второ място в класирането, изоставайки с 4 от лидера Австрия, който по-рано днес спечели с 1:0 домакинството си на Русия. Черна гора изравни по актив (5 точки) „Сборная“, а Лихтенщайн, който надви с 1:0 Молдова, е пети с 4 пункта, докато бившата съветска република е с 1.

Още в самото начало „Тре кронур“ натрупа минимален аванс чрез ранния гол на Златан Ибрахимович, който в 9-ата минута се възползва от ужасяваща грешка в защита на Жарко Томашевич. Бранителят предостави топката на левия крак на суперзвездата на Пари Сен Жермен, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка – 0:1.

Ибрахимович можеше да повиши головата си сметка в мача и да удвои преднината на Швеция в 70-ата минута, когато с мощно изпълнение на пряк свободен удар прати топката ниско и щеше да преодолее вратаря Младен Божович, но токата срещна страничната греда.

Черна гора се мобилизира значително още през първото полувреме, след като получи нелепия ранен гол, но се отчете с няколко пропуска пред вратата на Андреас Исаксон, който се отличи с три страхотни спасявания.

Тъкмо когато Ибрахимович изпусна златна възможност да реализира за 0:2 в 72-ата минута, оставен непокрит на пет метра пред опразнената врата, домакините чрез Марко Баша виждаха как изравняват резултата, но някак си не уцели рамката от около метър пред голлинията.

В 80-ата минута обаче Владимир Йовович с добър финт елиминира в наказателното поле Еркан Зенгин, но бе фаулиран от шведския защитник, което провокира съдията да отсъди дузпа. Суперзвездата от Манчестър Сити Стеван Йоветич бе точен от бялата точка и възстанови равенството – 1:1.