Челси се спаси в добавеното време срещу несигурния Юнайтед (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Манчестър Юнайтед изпусна престижна победа на гости на шампиона Челси в голямото дерби на 25-ия кръг от английската Висша лига. „Червените дяволи“ водеха с 1:0 на стадион „Стамфрод Бридж“ до края на редовното време, но в 91-ата минута Диего Коста се възползва от неразбирателство в средата на защитата на гостите и донесе радост на феновете с изравнителен гол за крайното 1:1.

Така Юнайтед пропусна изгодна възможност да се намеси активно в битката за зона „Шампионска лига“, както и за първи път от 28 октомври 2012 година да спечели на гости на „сините“ в първенството.

Челси пък запази статута си на непобеден отбор под ръководството на Гуус Хидинк, но записа шесто равенство в 11-ия си двубой при холандеца.

Джеси Лингард с отлично завъртане в наказателното поле в 60-ата минута откри резултата в полза на Юнайтед, но в 91-ата Диего Коста се измъкна от бранителите на „червените дяволи“ и финтира Давид де Хеа, за да се разпише на празна врата за 1:1.

Юнайтед остава на пето място с 41 точки – на шест от четвъртия Манчестър Сити, който в събота отстъпи с 1:3 в другото дерби на кръга – срещу Лестър. Челси с 30 пункта е на 13-та позиция.

Срещата започна бавно и без никакви интересни ситуации в първия четвърт час, но Юнайтед имаше предимство във владението на топката и контролираше събитията, като задържаше играта предимно в противниковото поле.

В 18-ата минута обаче Антони Марсиал отправи първия истински опасен удар в дербито - по диагонала отляво, но Тибо Куртоа с феноменална намеса изби в корнер. Челси се посъбуди в следващите минути и след две изпълнения на корнер стигна до първите си изстрели в срещата - първо с глава на Диего Коста (над вратата), а след това на Неманя Матич, при който Давид де Хеа направи първата си ключова намеса.

Anthony Martial Super Chance - Chelsea v...by zidanekrisz

След първоначалните по-силни минути за Юнайтед последва активизация на домакините и Диего Коста в 31-ата минута отправи най-опасния удар в актива на "сините", но по диагонала прати кълбото на сантиметри от гредата. След това Оскар от малък ъгъл стреля безобразно високо, а опасно центриране на Уилиан успоредно на голлинията не бе засечено от двама негови съотборници.

Diego Costa Incredible Miss | Chelsea...by brilche

В 40-ата минута Дейли Блинд от корнер сложи топката на главата на Фелайни, но той не намери очертанията. В 46-ата на първата част домакините имаха основателни претенции за дузпа след игра с ръка на Блинд пред голлинията, с която холандецът попречи на Джон Тери от чиста позиция да се разпише.

Както и през първото полувреме, така и в началото на второто, Юнайтед бе по-активният тим. Тибо Куртоа направи нови две страхотни спасявания при далечни удари - на Рууни и на Джеси Лингард.

В 55-ата минута Кюрт Зума се контузи нелепо, но и на пръв поглед, доста сериозно, след като се приземи на тревата и огъна коляното си неестествено. На негово място се появи веднага Гари Кейхил.

В 60-ата минута Джеси Лингард, донякъде закономерно, откри резултата в полза на "червените дяволи". Топката бе сервирана в наказателното поле и Фелайни я свали за младока, който майсторски се обърна и прати неспасяемо кълбото в горния ляв ъгъл на Куртоа - 0:1.

Lingard GOAL(0:1) Chelsea Fc vs Manchester Unitedby OfficialGoalss

Най-опасното положение в полза на домакините след инкасирания гол дойде в 67-ата минута, но Бранислав Иванович по диагонала отляво в наказателното поле провокира с воле страхотна намеса на Давид де Хеа.

В 72-ата Фабрегас от другия фланг в пеналтерията стреля не по-малко мощно, но Де Хеа отново бе на поста си, с което поправи грешката на защитниците, които позволиха на Азар и Фабрегас да комбинират.

Последните 20-ина минути бяха играни изцяло пред наказателното поле на Юнайтед, но въпреки това не се стигна до нови ситуации и до източник на напрежение. В 91-ата минута обаче защитата на гостите се пропука, а Коста запази хладнокръвие, като се възползва от пробойната в средата и елиминира Де Хеа, за да направи 1:1 на празна врата.

Chelsea 1-1 Manchester United Highlights HD...by sports-live1