Челси не срещна съпротива от Генк на „Стамфорд Бридж“

Челси без проблеми съкруши скромния тим на Генк с 5:0 на „Стамфорд Бридж" и се утвърди като лидер в Група Е на Шампионската лига. Раул Мейрлеш откри резултата в 7-ата минута, а в 9-ата и 29-ата Фернандо Торес наниза две попадения и прекрати двугодишната си голова суша в европейските турнири.

Бранислав Иванович реализира 4-ото попадение за домакините в последните секунди на първата част и затвърди смазващото превъзходство на английския клуб. Петият гол бе дело на резервата Саломон Калу в 72-ата минута.

Генк пък продължи негативната си серия на терена, след като и в белгийското първенство се представя неубедително и записа трета поредна загуба миналия уикенд. Отборът е на 10 точки от лидера Андерлехт и се намира на 9-та позиция след 10 кръга.

Така Челси вече има 7 точки и води с 1 пред втория Байер Леверкузен. Валенсия има 2 пункта в актива си, а Генк остава на последна позиция само с 1 точка.

Още от самото начало „сините" накараха гостите си да разберат, че подценяване няма да има и разликата в класите ще си проличи отрано - в 7-ата минута Раул Мейрелеш овладя кълбото на около 30 метра от вратата и без да бъде притесняван отправи мощен удар. Вратарят на Генк Лашло Кьотелес обаче бе видимо изненадан от решението на португалеца и не можа да реагира адекватно - 1:0 за Челси.

120 секунди по-късно Франк Лампард намери Торес и испанецът нахлу в наказателното поле, след което необезпокоявано прати топката по тревата покрай плонжа на голкипъра за 2:0. Попадението бе първо за Ел Ниньо в евротурнирите от две години и половина насам.

Торес бе много активен през първата част и участваше във всички постепенни атаки на „сините", като в 23-ата минута негов пас стигна до Флоран Малуда, но шутът на французина премина на сантиметри от гредата.

Малко по-късно обаче все пак испанският национал реализира второто си попадение в срещата, с което напълно елиминира шансовете на Генк да инкасира нещо повече от загуба - Раул Мейрешел центрира топката в наказателното поле и Торес се извиси, за да направи резултата 3:0.

До края на първата част остана време и за още едно попадение на сметката на „сините", които явно мислеха за головата си разлика в групата - в 45-ата минута Малуда центрира и Иванович скочи най-високо в пеналтерията, за да оплете топката в мрежата на Генк за четвърти път.

В 72-ата минута Торес имаше отличен шанс да оформи своя хеттрик, но изстрелът му от нищожна дистанция бе насочен право в тялото на вратаря Кьотелес. Все пак при добавката сменилият Лампард Калу бе точен за 5:0.