Челси най-накрая бие в Англия, Торес прекрати ужасяваща серия

Рафаел Бениес най-накрая записа първа победа в Премиър лийг начело на Челси, след като тази вечер на „Стейдиъм ъв лайт" лондончани победиха с 1:3 домакина Съндърланд.

Изненадващо или не, герой за Челси беше Фернандо Торес, който наниза две попадения в полза на своя тим (11, 45), като това беше втори пореден двубой, в който испанеца отбелязва два гола. Мата (49) вкара за 0:3, а Джонсън маркира крайното 1:3.

Така Челси се завърна на пътя на победата, след като лондончани бяха записали 7 мача без победа, което изхвърли тима от челото. В момента възпитаниците на Бенитес имат 39 точки и изостават с 4 от Сити и 7 от Юнайтед, които играят утре.

Още във 2-ата минута Мата изведе Азар на чудесна позиция, като белгиецът беше задържан за фланелката, но реши да не пада. Вратарят обаче се намеси добре и предотврати опасността за домакините. Две минути по-късно отново Минуле се намеси при изстрел на Торес.

В 11-ата минута лондончани в крайна сметка поведоха, след като Азар центрира перфектно в наказателното поле, а там Торес с воле откри резултата - 0:1 и първи гол за испанеца в Премиър лийг след точно 12 часа и половина суша.

Последваха две опасни положения в полза на домакините, като Кейхил се намеси решително при удар с глава на Куеяр, докато Чех трябваше да спасява удар на Уикъм.

В добавеното време на първите 45 минути Рамирес направи страхотен пробив, минавайки покрай Ларсон, но той го фаулира в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Торес и със хладнокръвен удар успя да удвои резултата - 2:0.

4 минути след подновяването Фернандо се отчете с нова великолепна проява и нацели гредата, а при отскочилата топка Мата се оказа най-съобразителен и успя да покачи на 0:3, с което мачът изглеждаше решен.

В 52-ата минута Моузес получи топката на дясното крило, успя да се открие на добра позиция и стреля силно, но Минуле спаси, което обаче остана незабелязано от съдията, който отсъди аут.

Все пак домакините стигнаха до попадение, след като в 66-ата минута Уикъм излъга Кехйхил в наказателното поле, ударът му рикошира и топката попадна в краката на Джонсънс, който финтира Иванович и се разписа за 1:3.

„Черните котки" можеха да направят разликата само 1 гол, но Чех парира чудесен изстрел на Джонсън, а след това Колбек отблизо не успя да намери целта с глава. До края на срещата нямаше по-интересни моменти и Челси грабна първата си победа в Премиър лийг под ръководството на Бенитес в Премиър лийг.