Чехкиня видя сметката на розовата Цвети Пиронкова в Дубай

снимка: БГНЕС

Цветана Пиронкова загуби с 4:6, 3:6 срещу чехкинята Барбора Стрицова и отпадна още в първия кръг на турнира по тенис за жени в Дубай, който е с награден фонд в размер на 2 милиона щатски долара.

Двете тенисистки започнаха колебливо на собствен сервис, като първо Пиронкова защити подаването си след допълнителни разигравания, а след това стигна до пробив и аванс от 2:0. 29-годишната чехкиня обаче върна моментално пробива и го защити на собствен сервис, с което изравни резултата в геймовете. Стрицова стигна до втория си пробив в мача в седмия гейм и поведе с 4:3, а след това затвори сета в десетия, в който не загуби разиграване на собствен сервис.

Вторият сет започна с ново 40:0 в полза на Стрицова, като този път обаче това беше сервис-гейм на Пиронкова. Чехкинята защити пробива на свое подаване, а единственото спечелено разиграване на българката през втория сет остана двойна грешка на съперничката.

Двете тенисистки си размениха по един гейм до петия, в който подаваше Пиронкова. Българката поведе с 30:0, но загуби следващите четири разигравания и Стрицова спечели втория си пробив в сета. Чехкинята го защити на собствен сервис и поведе с 5:1, но двете продължаваха да допускат фатални грешки и зрителите видяха четири поредни пробива. В крайна сметка Стрицова получи втора възможност да подава за мача при 5:3 и спечели след час и 31 минути игра.

Загубата в първия кръг добави само една точка за ранглистата на УТА към 25-те, които Пиронкова спечели в квалификациите. Първата българска ракета ще получи и 10950 долара от наградния фонд.