Цецо Соколов изведе Тренто до четвърта поредна победа в ШЛ

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто продължава да не познава вкуса на поражението в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол. Италианският шампион записа чиста победа с 3:0 гейма като домакин на турския Аркас Спор (Измир) в среща от четвъртия кръг в група D на най-силния европейски клубен турнир.

Възпитаниците на Роберто Серниоти влязоха добре в мача и взеха първата част с 25:21 точки. Вторият гейм бе най-оспорван, но класата и по-големият опит на Тренто си казаха думата и италианците поведоха с 2:0 след 26:24.

След загубената втора част волейболистите на Аркас Спор сякаш се пречупиха и не успяха да окажат сериозна съпротива, губейки третия гейм с 25:15, а с това и мача.

Българският национал на Тренто Цветан Соколов бе с най-голям принос за успеха на своя отбор, като стана топреализатор на мача със своите 17 точки (2 аса, 1 блок, 14 атаки). Португалецът Алешандре Ферейра добави 15 пункта, а аржентинският център Себастиан Соле се отчете с 10 точки за успеха.

За гостите от Измир най-полезни бяха Джон Гордън Перин и Тине Урнаут, които завършиха с по 11 точки.

След тази победа Тренто почти си гарантира участие в следващата фаза на надпреварата. Цецо Соколов и компания са еднолични лидери в групата си с пълен актив от 12 точки, следвани от германския Волейс (Берлин) с 9.

Следващият мач на Тренто е на 10 декември, когато италианският шампион гостува на швейцарския Енърджи Инвестмънтс (Лугано).