Бътън: Макларън ще се представи по-успешно в Австралия

галерия:

Световният шампион във Формула 1 Дженсън Бътън сподели очакване, че Макларън ще се представи по-успешно на предстоящото Гран при на Австралия след десет дни, отколкото "сребърните стрели" го сториха във вече завършилото състезание в Бахрейн.

 

Там Бътън остана едва осми в крайното подреждане, докато съотборникът му Люис Хамилтън се представи по-успешно и се качи на подиума, завършвайки трети. Според Бътън обаче, даунфорс характеристиките на пистата в Австралия пасват по-добре на Макларън.

 

"Това е писта, която пасва по-добре на даунфорса на нашата кола", заяви британецът. "Трасето в Бахрейн не беше особено удобно за нас. Аз обаче очаквам с нетърпение състезанието в Австралия. Обикновено се представям добре там и се забавлявам истински в Мелбърн", добави 30-годишният пилот.

 

Само преди няколко дни световният шампион категорично отрече, че е възможно да позагуби от високото си самочувствие, в следствие на лошото си представяне в Бахрейн.