
Пилотът на МакЛарън Дженсън Бътън призна, че с удоволствие би приел Фернандо Алонсо за съотборник, за да може „да работят заедно и да си съперничат".
Въпреки, че двамата никога не са били съотборници на пистата, те се засякоха за една година в един и същ отбор - Рено.
През 2002 година Бътън бе титулярен пилот на Рено, докато Алонсо бе в ролята на тест пилот. Въпреки това, Бътън натрупа по-голям стаж в тима и зае мястото на Бътън година по-късно.
Според слуховете, двамата за малко не са се събрали отново във Ферари, където „скудерията" е искала Бътън да замени Фелипе Маса. Вместо това, британецът обвърза бъдещето си с МакЛарън.
„Люис Хамилтън е невероятно бърз, постоянно ставаме свидетели на това, и е много вълнуващо да имаш такъв съотборник", заяви Бътън за Daily Mail.
„В някои дни е трудно, нов други е прекрасно и е голямо предизвикателство, което ми харесва. Ако Люис обаче не беше във Формула 1, например, аз лично смятам, че би било вълнуващо да имам Фернандо за съотборник.
Той е много талантлив и бърз и е двукратен световен шампион. Дали е най-бърз? Вероятно не, сигурно и той би се съгласил, но е много интелигентен.
В някои отношения си приличаме, в други със сигурност не сме. Едно от нещата, по които си приличаме, е че искаме екип от хора около нас. Нуждаем се от тази подкрепа, за да имаме успехи.
Така че да, би било вълнуващо да работя и да се съревновавам с него, което със сигурност би се получило."
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ