Брутален Джокович се разправи с Пуй за 84 минути, идва класика

Световният №1 Новак Джокович се класира за финала на Откритото първенство на Австралия. 31-годишният тенисист, шесткратен победител в турнира, изнесе истински тенис урок на Люка Пуй и го победи с 6:0, 6:2, 6:2. Срещата продължи едва 83 минути, през които Джокович регистрира брутални показатели – 24 печеливши удара и 5 непредизвикани грешки!

„Това беше един от най-силните ми двубои в Австралия изобщо. Всичко в играта ми работеше добре от първата точка“, каза след срещата Ноле.
По този начин в неделя Джокович ще излезе на седмия си финал в турнира и ще преследва рекордна седма титла. Негов съперник ще бъде подгласника му в ранглистата Рафаел Надал, който няма загубен сет от началото на надпреварата.

Джокович и Надал се познават поведе от отлично. До момента те са се срещали 52 пъти, като сърбинът има леко предимство с победите – 27:25.

За последно Ноле и Рафа премериха сили на полуфиналите на Уимбълдън миналата година, а сърбинът се наложи с 10:8 гейма във финалния пети сет на изключителния спектакъл, като в последствие вдигна и трофея.

„Определено бих си купил билет за този мач. Всеки един финал срещу Рафа в Шлема е изживяване, което се помни за цял живот“, каза Ноле.

Добрата новина за Люка Пуй е, че от понеделник той ще се завърне в Топ 20 на ранглистата и ще бъде под №17. За французина това беше дебютно участие на полуфинал в турнир от Шлема.