Бърнли ужили жестоко Ливърпул

Бърнли сюрпризира неприятно Ливърпул, побеждавайки го с 2:0 в среща от втория кръг на английската Висша лига. Само преди седмица мърсисайдци бяха спечелили с 4:3 при визитата си на Арсенал и специалистите очакваха лесен успех днес за бандата на Юрген Клоп.

Домакините започнаха вихрено и още във 2-ата минута поведоха. Андре Грей се възползва от грешка на Натаниел Клайн и асистира на уелския национал Сам Воукс, който с шут от границата на наказателното поле вкара за 1:0. Две минути по-късно удар на Грей бе блокиран от Ловрен.

Постепенно Ливърпул взе инициативата и опита натиск, а пропуски направиха Лалана и Стъридж. В 37-ата минута обаче Бърни нанесе втори удар, изненадвайки неприятно мърсисайдци с ново попадение. Стъридж загуби топката и Стивън Дефур направи индивидуален пробив, завършвайки с пас към Андре Грей, който се разписа за 2:0.

Мърсисайдци продължиха да владеят повече топката през втората част, но така и не реализираха положенията си пред вратата на домакините. В самото начало на полувремето Стъридж направи пропуск, а по-късно не успяха да се разпишат още Коутиньо и Фирмино, чийто удари бяха отразени от вратаря Хийтън.

В крайна сметка Бърнли спечели първите си три точки за сезона и се изравни с Ливърпул, но го задмина в класирането по голова разлика.