Бърни Екълстоун иска да запази "Спа" в календара на Формула 1

галерия:

Президентът на Формула 1 Бърни Екълстоун потвърди, че той и колегите му имат силно желание да запазят белгийската писта "Спа" като част от календара в бъдеще.

 

Около Гран при на Белгия се появиха някои съмнения напоследък, като широко обсъждани бяха финансовите проблеми на организаторите.

 

В британския ежедневник "Гардиън" пък се появи интервю на Екълстоун, което засили още повече притесненията, че семейството на Формула 1 може да остане без старт на белгийска почва.

 

Екълстоун обаче обясни, че интервюто му за британския вестник не е представено по най-коректния начин, като на този етап "Спа" няма да бъде първата писта, която ще проправи път на новите такива.

 

"Хората от "Гардиън" изопачиха думите ми", заяви Бърни. "Сигурен съм, че в следващите няколко години ще изгубим някои от стартовете в Европа. Това е почти сигурно. Кои точно - нямам идея, но нашето желание е да запазим "Спа". Ако това обаче не се случи, то вината ще бъде на белгийското правителство, а не моя", добави той.