Британец беше избран за най-добър колоездач на 2013 година

Шампионът от "Тур дьо Франс" Крис Фруум (Великобритания) очаквано спечели престижната награда "Златен велосипед" за най-добър колоездач на 2013 година.

Фруум, който е роден в Кения, беше обявен за победител в традиционната анкета на френското издание "Вело Магазин" сред журналистите, отразяващи колоезденето.

През този сезон 28-годишният състезател също така триумфира в Критериумите "Интернасионал" и "Дофине", както и в Обиколките на Романдия и на Оман.

Британец заслужи наградата "Златен велосипед" за втора поредна година, след като през миналия сезон победител стана Сър Брадли Уигинс.

Колумбиецът Найро Кинтана, който спечели приза за най-добър катерач в "Тур дьо Франс" и остана втори в генералното класиране, беше обявен за най-добър млад състезател на сезона в допитването на "Вело Магазин".