Брестник наказа Спортист Своге с 5:1

снимка: pfcbrestnik1948.com

Аматьорският тим на Брестник 1948 се изгаври с втородивизионния Спортист, прегазвайки го с 5:1. Спортист заема третото място в Западната „Б" група. Контролата се игра днес в Калояново. По два гола за успеха на Брестник вкараха Петър Атанасов и Сашо Стойчев.

Резултата откри Димитър Думчев. Бившият защитник на Ботев заби с глава след центриране от корнер на Асен Вълчев в 22-рата минута. После се развихри завърналият се от Нафтекс Петър Атанасов. Халфът вкара два гола между 29-ата и 37-ата минути. Сашо Стойчев - Легендата мушна за 4:0 в 44-ата минута. Веднага след почивката Стойчев вкара пак. В 80-ата минута от дузпа за Спортист вкара Николай Цветков.

Това бе първият мач на завърналият се в състава на Брестник Йордан Хърков. Той игра като титуляр. Мача пропуснаха заради леки контузии Валентин Николов, Даниел Манасиев и Михаил Мирчев.