Бразилия се изложи в дузпите и изхвърча от Копа Америка (ВИДЕО)

След драматично изпълнение на дузпи Парагвай елиминира за втори пореден път Бразилия на Копа Америка и стигна полуфиналите в турнира за втора поредна година, след като се пребори със „селесао“ при резултат 1:1 в редовното време и 4:3 при рулетката.

Робиньо откри резултата още в 15-ата минута за бразилците, но игра с ръка в наказателното поле на Тиаго Силва провокира съдията да отсъди дузпа за Парагвай, която в 71-ата минута Дерлис Гонсалес реализира, за да изравни на 1:1.

През целия двубой не бяха създадени кой знае колко чисти голови положения, а Бразилия не се възползва от повечето владение на топката след изравнителното попадение. В рулетката на дузпите Евертон Рибейро и Даниел Алвес пропуснаха, с което Парагвай елиминира „селесао“ на този етап от турнира.

Парагвай ще се изправи срещу Аржентина, която в предишния четвъртфинал отстрани също след изпълнение на дузпи Колумбия, но този дуел бе решен след 14 изстрела от бялата точка.

В 15-ата минута Робиньо откри резултата, след като засече отлично подаване от десния фланг по трева на Даниел Алвес, който пък получи топката след внимателно изградена атака на "селесао".

Taка бившият нападател на Манчестър Сити марикра с попадение 99-ия си мач с националната фланелка, а това му постижение го постави на девето място във вечната класация на футболистите в националния отбор на "селесао".

Gol Robinho Brasil 1 x 0 Paraguai Copa América...by aledichannel5

Toва се оказа и единственото чисто голово положение за първото полувреме, след като бразилеците се прибраха в собствената полловина и очакваха атаките на парагвайците. Те от своя страна успяха на два пъти да провокират намеси от вратаря на Бразилия, но и в двата случая обстрелваха вратата на съперника извън наказателното поле и не затрудниха особено Жеферсон.

Опитите за контраатаки на Бразилия не сполучиха и двата отбора се прибраха на почивка при резултат 1:0 с попадението на Робиньо в първия четвърт час. След почивката "селесао" изпадна в беда на два пъти, но Жеферсон опази аванса на тима си и попречи на парагвайците да стигнат до изравняването.

След като Нелсон Валдес не може да намери очертанията след цетриране от корнер в 55-ата минута, Да Силва малко по-късно отново с глава провокира класна намеса от страна на вратаря на Бразилия.

В 70-ата минута от на пръв поглед безобидна ситуация бразилците подариха на съперника дузпа, след като Тиаго Силва игра с ръка при борба за висока топка с Нелсон Валдес. Поредната изсипана в наказателното поле на "селесао" топка бе изчистена непозволено от Силва, което доведе до попадението от дузпа на Гонсалес - 1:1.

Gonzales Penalty GOAL (1:1) Brazil vs Paraguay...by OfficialGoals

До края на редовното време бразилците почти не даваха на съперника да мине центъра и владееха далеч повече топката, но без да успеят да създадат ново голово положение. В следствие на безидейните им и предвидими действия 90-те минути завършиха при равенство 1:1.

Дузпите

Фернандиньо първи застана зад бялата точка и хладнокръвно откри резултата в полза на "селесао" - 1:0. Мартинес обаче също не трепна пред гола и разпечата Жеферсон, за да изравни резулата на 1:1 при рулетката.

Евертон Рибейро бе първият футболист, който пропусна от бялата точка, пращайки кълбото встрани от вратата. Касерес се възползва от пропуска и даде аванс на Парагйвай - 1:2.

Капитанът на бразилците Миранда бе точен за 2:2, но "селесао" продължаваше да отстъпва в резултата. Бобадия с бомбен изстрел върна аванса на Парагвай - 2:3, преди и Даниел Алвес да прати кълбото над вратата и да стъжни съвсем положението на Бразилия.

Роке Санта Крус обаче пропусна да прекрати спора с удар над горната греда, който остави "селесао" в борбата. Филипе Коутиньо хладнокръвно реализира за 3:3, но Парагвай имаше предимство и Гонсалес със страхотен изстрел не остави шансове на Жеферсон - 3:4 и прогрес за "гуараните".

Преди мача

Бразилия до момента надви Венецуела с 2:1, загуби от Колумбия с 0:1 и спечели срещу Перу с 2:1, за да се класира на тази фаза от тунирира. Парагвай направи героично 2:2 с Аржентина, след което подчини Ямайка с 1:0 и завърши 1:1 с Уругвай, за да намери място сред четвъртфиналистите.

За Бразилия на вратата е Жеферсон, а пред него от ляво надясно са подредени бранителите Филипе Луис, Миранда, Тиаго Силва и Диего Алвес. Елиас и Фернандиньо са в халфовата линия, докато пред тях действат Робиньо, Филипе Коутиньо и Уилиан, а централен нападател е новото попълнение на Ливърпул Роберто Фирмино.

Парагвай разчита на Нелсон Валдес и Роке Санта Крус в атака, като схемата на тима е 4-4-2 и съответно в полузащитата са подредени Гонсалес, Аранда, Касере и Бенитес. В защита се разчита на Валдес, да Силва, Агилар и Пирис, докато на вратата е Вияр.