Бразилия разгроми Полша в Рио

снимка: fivb.org

Световният шампион Бразилия продължи отличното си представяне в Световната лига и се разправи безкомпромисно с 3:0 с Полша пред повече от 9 500 зрители в Рио де Жанейро. В отделните части кариоките надделяха с 25-23, 26-24 и 25-21, за да си осигурят нови три точки, преди утрешния мач от 18:00 часа българско време.

Топреализатор на победителите стана очаквано Леандро Висото с 18 точки, а Жиба добави 10. Бартош Курек бе над всички за „дружина полска" със своите 16 пункта, а Збиниев Бартман се отчете с 10, но техните усилия не стигнаха дори за спечелване на гейм.

Въпреки че бе най-бърз - само 29 минути, вторият гейм бе най-оспорван и именно в него поляците можеха да изкопчат победата, но пропиляха ранно натрупания си аванс от пет точки. Преди това в началото на срещата инициативата отново бе в състава на гостите, но след като поведоха с 10-6, не успяха да се противопоставят на страхотните сервиси на Родригао, благодарение на които бразилците спечелиха първия гейм за 1-0.

В третия имаше малко интрига, защото домакините не позволиха изненади при разпределението на токчите и с лекота не оставяха възможност на гостите да ги догонят в резултата. Играчите на Полша бяха загубили надежда, че ще избегнат загубата, след като в първите две част безуспешно се опитаха да стигнат първи до актив от 25 точки. В крайна сметка след час и половина игра логично Бразилия затвори мача при 3-0.